REPORTÁŽ: Unikátní florbalový projekt School Match dokáže i dopoledne zcela zaplnit halu

Hrát utkání v elitní florbalové Tipsport Superligy v 10 hodin dopoledne – a ještě k tomu ve všední den? Ano, i v tak nezvyklém čase lze zaplnit diváky halu, když je po ruce zajímavý nápad. A právě ten dostali už v roce 2015 v oddílu Florbalová škola Bohemians Praha. Zrodil se tzv. School Match – ojedinělý florbalový projekt nejen v celé České republice, ale pravděpodobně i na světě.

Spočívá v tom, že vybrané utkání vrcholové seniorské soutěže Tipsport Superligy mezi dvěma špičkovými týmy se uskuteční v dopoledních hodinách a je speciálně určené pro žáky základních a středních škol. Ba co víc, při této příležitosti připraví organizátoři z FbŠ Bohemians ve spolupráci s florbalovým týmem Acema Sparta Praha i tématický doprovodný program, který společně se zápasem slouží jako výborná propagace sportu a florbalu.

Iniciátorem této unikátní akce je oddíl Florbalové školy Bohemians Praha. School Match měl premiéru v roce 2015 právě duelem FbŠ Bohemians a Sparty (výsledek 2:7). „Do Arény Podvinný mlýn, kde se utkání konalo, dorazilo 1 185 diváků, kteří vytvořili neskutečnou atmosféru. Žáci středních a základních škol přišli fandit s desítkami transparentů, oba týmy měly v hledišti mohutnou podporu. Vstupné pro všechny návštěvníky bylo samozřejmě zdarma,“ popsal tehdejší atmosféru prezident FbŠ Bohemians Martin Musil.

V prosinci 2016 při School Match tým FbŠ Bohemians změřil síly s Technology Florbal Mladá Boleslav (5:6 po nájezdech). Do Arény Podvinný mlýn si opět našlo cestu v předvánočním čase skoro 1 200 žáků z třiceti základních a středních škol. Po zápase následovala obrovská autogramiáda, do které se zapojili aktéři obou týmů, a kromě podpisů nebyla nouze ani o společná fota hráčů a fanoušků.

Letošní, 3. ročník School Match se uskutečnil ve středu 13. prosince od 10 hodin v Aréně Sparta v Praze-Libni a jeho aktéry byli znovu hráči FŠB Bohemians a Technology Florbal Mladá Boleslav (5:8). I tentokrát to byla náramná a dramatická podívaná i skvělá propagace florbalu, kterou sledovalo rekordních 1 348 školáků!

Pro děti byl navíc připravený v přestávkách i po střetnutí bohatý doprovodný program – například miniflorbalové hřiště, malý florbalový testík, fanshop Bohemky, stánky k mistrovství světa ve florbale v ČR v roce 2018. Tradičně se soutěžilo o nejlepší transparent s florbalovou tématikou, který si s sebou žáci přinesli – vítězové vyhráli pro svou školu florbalový set.