REPORTÁŽ: Univerzální sportovec Jakub Kohák vymyslel turistický zlepšovák

Tremosna_Jakub KohakNa startu, na trase i v cíli pochodu Třemošenská padesátka budil patron projektu ČUS Sportuj s námi Jakub Kohák tradičně velký rozruch. Rozdával legraci, vtípky i dobrou náladu na všechny strany a účastníci – hlavně děti – čekali trpělivě ve frontě na jeho podpis nebo společnou fotografii. Se zakladatelem pochodu Břetislavem Steidlem absolvoval trať určenou pro rodiny s dětmi na 4 km.

Jak jste se prošel?

Byla to perfektní procházka. Hlavně proto, že se mnou šel zakladatel pochodu pan Steidl. Celou cestu jsme si povídali, vzpomínali, užívali krásné přírody a sluníčka. A ještě jsem v lese stačil nasbírat plnou tašku odpadků! Na základě toho jsem vymyslel turistický zlepšovák.

Jaký?

Že účastníci pochodů budou na startu fasovat igelitky. Buď do nich cestou nasbírají houby, ti ekologičtěji vyspělejší je však budou plnit odpadky. Tak se spojí příjemné s užitečným a příroda se vyčistí.

Mimochodem – jaký nejdelší pěší pochod jste dosud v životě absolvoval?

Moje nejdelší trasa je dlouhá už devětatřicet let a stále po ní jdu dál a dál. A doufám, že ještě dlouho půjdu.

Jako správný patron téměř každý týden trávíte „dohledem“ nad jiným sportovním odvětvím. Neuvažujete, že si uděláte univerzální trenérskou licenci?

Být tam, kde se sportuje, mě velice baví. Navíc k tomu žádnou licenci ani nepotřebuji. O mně je totiž všeobecně známo, že ovládám každý sport na vysoké úrovni, a ten, kdo potřebuje poradit, se na mne může samozřejmě obrátit. Ovšem upozorňuji, že levná záležitost to pro něj rozhodně nebude 🙂

_DSC2376 copy_DSC2665 copy _DSC2730 copy _DSC2709 copy_DSC2713 copy