REPORTÁŽ: V Bohumíně veslovali do středu Země, na cestě si odšktrli 122,5 kilometru

V posledních sedmi letech se v Bohumíně stalo dobrým zvykem, že únor patří veslování, vzhledem k ročnímu období samozřejmě na trenažérech. Nejinak tomu bylo v úterý 13. února, kdy se v místním Crossgymu zapojilo 245 dětí a seniorů, kteří dohromady na pomyslné cestě do středu Země urazili dalších 122,5 kilometru. Akce byla součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi.

Zkraje jsem byl trochu skeptický, zájemci se trousili tak zlehka a vypadalo to, že účast bude slabá. Pak ale úderem poledne nastal ohromný nápor a už jsme se nezastavili. Podpořit nás přišel starosta Bohumína pan Petr Vícha, se svým úsekem si poradil v čase 1:51 min a byl tak nadšený, že začal uvažovat, že si veslařský trenažér pořídí domů,“ usmíval se Jaroslav Thér z pořádajícího Sportovního klubu Crossweightliftinggym Bohumín.

Začátek akce byl v 8,15 hodin a veslovalo se až do odpoledne. Dorazili žáci druhého stupně ze ZŠ a MŠ na třídě Dr. E. Beneše Bohumín, Masarykovy ZŠ a MŠ Bohumín a ZŠ a MŠ ČSA Bohumín, dále středoškoláci z Gymnázia Františka Živného Bohumín a SŠ Bohumín a rovněž dříve narození ze Seniorklubu Bohumín. Všichni před sebou měli totožný úkol – zdolat na trenažéru vzdálenost 500 metrů.

Nejlepší čas dne 1:31 min zaznamenal Filip Ehrenberg ze Střední školy Bohumín, který je zvyklý s rodinou zkoušet nejrůznější sportovní odvětví a potrpí si na aktivní životní styl. Na pomyslné stupně vítězů jej doprovodili gymnazisté Antonín Musil s časem 1:34 min a Richard Helebrand s časem 1:37 min. Mezi ženami první, druhé i třetí místo putovalo na Gymnázium Františka Živného zásluhou Elišky Gieckové s časem 1:52 min a tamní učitelky Jany Novákové spolu s žákyní Terezou Pošvancovou, jež obě finišovaly v čase 1:56 min.

Nejrychlejším seniorem byl Dimitrij Vambleki narozený 1954, který si se svým úsekem poradil za rovné dvě minuty. Nejstaršími účastnicemi se pak staly Emilie Vroblová ročník 1942, která zajela za 2:18 min, Anna Studinská ročník 1947, která dosáhla času 2:27 min, a její vrstevnice Ludmila Pajtlová, jež zastavila časomíru na 2:43 min.

Ono se to nezdá, ale členové Seniorklubu mladší účastníky pěkně naháněli a řadu z nich dokázali i překonat. Všichni zapojení bez rozdílu věku si každopádně akci pochvalovali. Říkali, že ač si mákli a překvapilo je, jak to dá zabrat, tak se skvěle bavili. Jako takovou drobnou motivaci pak od nás každý dostal müsli tyčinku a pitíčko,“ uvedl Jaroslav Thér.