REPORTÁŽ: V Boskovicích děti oslavily státní svátek Cestou za pokladem

Ve středu 28. října proběhl v Boskovicích 23. ročník Cesty za pokladem s podtitulem Pavoučí stezkou říší pohádek. Podzimní procházku historickou částí města a okolní přírodou, která je určena všem zájemcům bez rozdílu věku, si užilo přes pět set účastníků.

pavoučí stezkou

„Letošní účast nás potěšila. Díky pěknému počasí si pavoučí stezkou prošlo 282 dětí s doprovodem, což je opravdu hojný počet. Nicméně evidujeme jen děti, a tak neumím vyčíslit celkový počet účastníků,“ řekla po akci Věra Opatřilová z pořádajícího oddílu TJ Rytmus Boskovice.

Organizátoři připravili šest stanovišť, kde děti plnily jednoduché sportovní či manuální úkoly. Na splnění úkolů a hladký průběh celého programu dohlížely pohádkové bytosti jako například broučci, včelka Mája a Vilík a další.  Před zříceninou goticko-renesančního boskovického hradu byl připraven táborák, kde si zájemci mohli opéct párek.

Po úspěšném absolvování všech stanovišť dostaly děti drobné dárky a také lampion. Neoficiálním lampionovým průvodem se pak všichni vraceli zpět do města, kde bylo připraveno ještě jedno překvapení. „Každý rok se pro děti snažíme vymyslet na konec něco nového. Letos jsme připravili promítání krátkých pohádek v letním kině a myslím, že se to všem líbilo,“ doplnila Věra Opatřilová.

Pořadatelé Cesty za pokladem se tímto nenásilným způsobem snaží dětem přiblížit a oslavit s nimi tento vzpomínkový a sváteční den vzniku samostatného československého státu.