REPORTÁŽ: V Dřevěnici si Kanaďané zahráli poprvé v životě na antuce!

Také 63. ročník Volejbalové Dřevěnice se stejně jako ty předcházející nesmazatelně zapsal do bohaté kroniky jednoho z největších antukových turnajů ve střední Evropě. Ideální počasí a skvěle připravené kurty přilákaly o víkendu 6. – 7. srpna 88 týmů a v termínu 13. – 14. srpna dokonce 131 družstev. Celkem se ve čtyřdenním klání, jehož partnerem byla společnost EP Energy Trading  pod vysokou sítí představilo více než 1 500 hráčů všech výkonnostních i věkových kategorií.

Dřevěnice

„Počasí nám po oba víkendy až neuvěřitelně přálo – občas bylo pod mrakem, ale sprchlo jen v noci, jinak vládla ideální teplota 22 až 24 stupňů Celsia. První víkend přijel optimální počet družstev, takže všichni účastníci si výborně zahráli. Končilo se tradičně pod umělým osvětlením kolem 22. hodiny. Druhý víkend už jich bylo víc, a tak do mezikola soutěže mixů jsme z časových důvodů pustili pouze vítěze skupin a poté se už hrálo jen na jeden set,“ popsal průběh turnaje jeho ředitel Luboš Kraus.

Volejbalová Dřevěnice si stále udržuje svůj věhlas, a tak kromě výběrů z celé České republiky dorazili hosté ze Slovenska, Německa, Francie a Itálie. A za Volejbalový klub Prievidza nastoupili také tři Kanaďané, kteří si na antuce zahráli vůbec poprvé v životě!

Součástí projektu ČUS Sportuj s námi se stal už potřetí druhý hrací víkend více zaměřený na amatérský volejbal. V sobotu se představilo v akci 30 ženských a 38 mužských týmů startujících v kategorii krajských, okresních a městských přeborů a soutěží. V neděli se přidalo 49 týmů v oblíbené kategorii mixů a dalších 14 jich se zúčastnilo otevřeného turnaje mužů.

„Deset kurtů v Dřevěnici a další dva v sousední Radimi bylo v plné permanenci. Do organizace turnaje se zapojila většina z našich 250 občanů a zapisovateli byli i ´prvňáci´, kteří se sotva naučili psát. Večer čekala všechny aktéry tradiční zábava, na níž koncertovala skupina Víkend Rock,“ dodal Luboš Kraus.

Je pravidlem, že i většina družstev startuje na tomto turnaji pod „krycími“ názvy, které jsou charakteristické svou extravagancí. Například v soutěži žen II. třídy zvítězil tým Jamajka před celkem Kozy ven. V mužském finále stejné kategorie zdolalo družstvo VK Žižka dalšího tradičního účastníka Sklenařice. V otevřené soutěže mužů III. třídy nenašel přemožitele Turnov, když porazil soupeře nazvaného Do tyče. V kategorii mixů triumfoval tým Černý kafíčko, když nedal šanci Hrochům.