REPORTÁŽ: V Náchodě se volejbalové kapitánky musely k pořadí i dortům prostříhat

Náchod 1Čtyřiadvacet dívčích volejbalových týmů se zúčastnilo 4. ročníku Turnaje o pohár starosty Náchoda, který se konal ve dnech 30. a 31. srpna v náchodském areálu na Hamrech. Zatímco sobotní průběh kategorií mladších i starších žákyň proběhl bez problémů za ideálního počasí, vyvrcholení nedělních závěrečných duelů kadetek a juniorek narušil dlouhotrvající déšť.

V tomto roce se stal navíc turnaj součástí projektu České unie sportu „ČUS Sportuj s námi“ a jehož generálním partnerem jsou České dráhy. Ceny nejúspěšnějším týmům předal osobně starosta Náchoda Jan Birke.

Sobotní program pod vysokou sítí nabídl dramatické a vyrovnané souboje nejmladších dívek. Mezi mladšími žákyněmi zvítězilo družstvo Školního sportovního klubu Demlova Jihlava, ve starších žákyních dominovaly hráčky Slávie Hradec Králové B.

„Úroveň těchto zápasů byla vysoká a ukázalo se zde hodně talentů. Za velice pozitivní považuji zejména to, že k nám přijely celky i z jiných částí České republiky, které do turnaje vnesly oživení a zároveň nás herně i tréninkově inspirovaly,“ říká Jana Osobová, šéftrenérka Sportovního střediska mládeže Sport klubu Náchod, který byl současně pořadatelem této akce.

Nedělní pořad se však kvůli nepřízni počasí na antukových kurtech na Hamru nedohrál. Nepomohlo ani spojení kategorií kadetek a juniorek. Ve 14 hodin se totiž spustil vydatný liják – zrovna v okamžiku, kdy se rozehrávala utkání čtyřčlenné finálové skupiny ve složení SK Náchod, Třebechovice pod Orebem, Slávie Hradec Králové a Sokol Bílá Třemešná.

„Hrát se nedalo, proto si o konečné pořadí musely kapitánky jednotlivých družstev střihnout kámen – nůžky – papír. Jenže když jsme pak spočítali takto dosažené výsledky, zjistili jsme, že jsou na tom všechny čtyři výběry stejně! Zdálo se nám však nespravedlivé vyhlásit pouze jednoho vítěze, proto jsme se rozhodli, že všechny týmy obsadí společně 1. až 4. místo. Děvčata si pak ještě vylosovala ceny a rozkrájela dorty věnované náchodskými pekárnami, a tak domů nakonec odjížděli všichni spokojení,“ popisuje nečekané rozuzlení Turnaje o pohár starosty města Náchoda Jana Osobová.

Náchod 2 01C 02B 02CNáchod