REPORTÁŽ: V Olomouci nejlepší mladí vícebojaři mlsali čokoládu ve zlatých mincích

Už pátý ročník Dětské zlaté ligy ve vícebojích přípravek a mladšího žactva, jejímž předchůdcem byly náborové závody, přivedl ve dvou kolech na olomoucký stadión TJ Lokomotiva 344 atletických naději (v 1. kole 194, ve druhém 150). V šesti kategoriích je čekal náročný program – 60 m, dálka, hod míčkem, překážky a dlouhý běh (400, 600 nebo 800 m).

Olomouc

Každá skupina dětí měla svého závodčího, který se startovními listinami a s dětmi přecházel od disciplíny k disciplíně. Využili jsme při tom pomoci našich trenérů přípravek a případně starších atletů, ale výraznou pomocí byla i účast studentů Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Ti měli účast na závodech předepsanou dokonce ve studijních osnovách a bez nich bychom akce v podobném rozsahu takto hladce nezvládali,“ přibližuje organizaci náročných závodů Radek Kopecký z pořádajícího AK Olomouc.

Zajímavostí je soutěž o Čokoládový zlatý poklad, jejíž systém je stejný jako v celosvětové soutěži dospělých Golden League. Podíl na této atraktivní ceně získá závodník, který vyhraje disciplínu v obou kolech, a také nejlepší vícebojaři celkového pořadí. „Letos si podíl na pokladu v podobě čokoládové mince ve zlatém staniolu odneslo deset  dětí,“ informoval Radek Kopecký.

Organizační úroveň závodů byla opět vysoká, pořadatelský um olomouckých atletů patří k nejlepším u nás. Úspěšnost každého sportu je přímo odvislá od kvalitních trenérů, tréninků, materiálního a tréninkového zázemí a hlavně kvalitní soutěže, a to i v kategoriích dětí a mládeže. A tu vícebojařská liga těch nejmenších nabízí.

„Úroveň některých výkonů byla obdivuhodná, nicméně jsou to ještě děti, kterým na to, aby se zlepšily, zatím stačí jen o kousek vyrůst. Pro mě kritériem úrovně je, že na stadionu soutěžilo přes 300 dětí,“ svěřil se Dalibor Hon, vedoucí trenér Atletických přípravek Olomouc.

V Olomouci si na nedostatek mladých zájemců o královnu sportu nestěžují – v Atletických přípravkách Olomouc a Atletickém klubu Olomouc  působí okolo 700 dětí!

„Český atletický svaz již zhruba sedmým rokem pořádá Atletiku pro děti, což je projekt na podporu dětské atletiky v celé republice. Zkušení odborníci dali hlavy dohromady, nabídli svoje zkušenosti a vzešly z toho nejen metodiky, ale třeba i nové tréninkové pomůcky a dokonce i celá sportoviště – třeba i mobilní. Atletika se stala vysoce atraktivním sportem hlavně tím, že je komplexní. Děti učíme vše – od atletiky, přes gymnastiku až k různým formám kolektivních her,“dodává Dalibor Hon.

Kompletní výsledky 5. ročníku Dětské zlaté ligy ve vícebojích najdete na  www.atletikaolomouc.cz  (sekce závody nebo sekce přípravky).

 

Zlatá liga 2015 Zlatá liga 2015 Zlatá liga 2015 Zlatá liga 2015 Zlatá liga 2015 Zlatá liga 2015 Zlatá liga 2015