REPORTÁŽ: V Prachaticích vládla nad stoly přátelská atmosféra

V Prachaticích si dali v sobotu 11. března sraz vyznavači stolního tenisu. V tamější sportovní hale mezi sebou bojovali neregistrovaní hráči v rámci 13. ročníku Jarního turnaje H. B. mostové jeřáby cupu. Součástí byl rovněž turnaj dvojic pro registrované hráče – Memoriál Martina Pixy pojmenovaný na počest dlouholetého skvělého kamaráda hráčů z domácího celku.

Dorazila šedesátka hráčů a turnaj rozehráli ve vysokém tempu. Zápasy byly napínavé, ale především vládla výtečná nálada. Co se mi totiž líbí u nás asi nejvíc, je právě to, že se u nás potkávají borci, co už se znají dlouho a nejde ani až tak o výhru, jako o to, že se sejdou, popovídají si nejen o sportu a na závěr třeba padne i nějaké to pivko. Je tu zkrátka dobrá parta a to i v hledišti, kde jsou většinou přátelé hráčů. Turnaj máme řešený tak, aby končilo vše v podobnou dobu, takže nikdo neodchází předem a až do konce panuje bouřlivá atmosféra v ochozech,“ popsal Vladimír Klíma z pořádajícího Sportovního klubu H. B. mostové jeřáby.

Ve Sportovní hale Prachatice se postavili hráči ke stolům v 9 hodin a bojovali mezi sebou až do odpoledne. Neregistrované hráče čekaly zápasy ve skupinách tak, aby jich každý odehrál minimálně deset a pořádně se zapotil. V rámci Memoriálu Martina Pixy určeného dvojicícm registrovaných hráčů se hrálo ve čtyřech čtyřčlenných skupinách a posléze o umístění formou klasického pavouka, přičemž každé duo čekaly vždy v jednom kole dvě dvouhry a čtyřhra.

Zapojily se všechny věkové kategorie – nejstaršími hráči byli 69letí Gejza Gajdoš z Buku u Šumavských Hoštic a Zdeněk Havlík z Vitějovic, 68. narozeniny přímo na turnaji oslavil loňský vítěz Miroslav Půbal rovněž z Buku. Tam se schází dobrá parta, co k nám jezdí už roky. Na opačném konci spektra byl naopak čtrnáctiletý Matyáš Pícha z Lipovic coby nejmladší účastník. Pro každého jsme měli připravenou nějakou věcnou odměnu, trio nejlepších se pak radovalo z poháru. Potěšilo nás, že ceny přišla předat přímo Vlasta Pixová, vdova po Martinovi, a k ruce jí byl senátor za obvod Strakonice Tomáš Fiala, který se do turnaje rovněž aktivně zapojil,“ uvedl Vladimír Klíma.

Výsledky 13. ročníku Jarního turnaje H. B. mostové jeřáby cup – neregistrovaní jednotlivci: 1. Václav Pavlištík (Buk u Šumavských Hoštic), 2. Miroslav Půbal (Buk u Šumavských Hoštic), 3. Antonín Mráz (Buk u Šumavských Hoštic), dvojice registrovaných hráčů: 1. Tereza Novotná, Jakub Klárner (TJ Sokol Lhenice), 2. Iveta Fišerová, Martin Fišer (TJ Sokol Lhenice), 3. Eliška Dubravcová, Daniel Bečvář (TJ Sokol Lhenice).