REPORTÁŽ: V Senohrabech vyhrál popáté Pechek, Gregorová překonala svůj rekord

Lyžařský oddíl TJ Sokol Senohraby uspořádal už 61. ročník Podzimního běhu lyžařů. Akce byla součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník.

Vše podstatné se uskutečnilo u lyžařské chaty na Vávrově palouku. Hlavní závody byly vypsány na 8 km pro muže a na 4 km pro ženy. Při teplotě mírně nad nulou a na středně rozbahněných cestách nakonec doběhlo do cíle 609 závodníků všech věkových skupin.

V hlavní kategorii mužů bylo klasifikováno 220 závodníků. Popáté vyhrál Petr Pechek (TJ Maratonstav Úpice), aktuální mistr České republiku v maratonu, který vyrovnal bilanci říčanského běžce Otu Trmala, jenž v Senohrabech triumfoval pětkrát v 60. letech.

Ženy si mohly vybrat buď čtyřkilometrovou, nebo osmikilometrovou trať. Na trati 8 km zvítězila Kamila Gregorová (Mizuno team), která zlepšila svůj vlastní traťový rekord. Na poloviční trati nenašla přemožitelku Hana Randáková (ASK Slavia Praha).

Mezi startujícími byli světoznámý kardiochirurg Jan Pirk a dvojnásobná olympijská vítězka v kanoistice Štěpánka Hilgertová.

V kategorii Nordinc running zvítězil Filip Pavlica (Sparta Praha 4), v ženách obhájila vítězství Vanda Březinová-Kadeřábková. Bohatě byly obsazené také žákovské a dorostenecké kategorie, ve kterých se dohromady objevilo 318 závodníků.

Během závodu byla představena a účastníům distribuována brožura Podzimní běh lyžařů autorů Jana Veselého a Jana Oberlandera, která mapuje šedesát předcházejících ročníků.

Výsledky – 8 km mužů: 1. Pechek (Maratonstav Úpice) 29:12 min., 2. Polášek (MFF UK) 30:30, 3. Semerád (OOB Kotlářka Praha) 30:44; 8 km žen: 1. Gregorová (Mizuno team) 32:22 – traťový rekord, 2. M. Matějů 38:24, 3. K. Matějů (obě SILD team) 39:59,; 4 km žen: 1. Randáková (ASK Slavia Praha) 18:12, 2. Sobišková (Kanoistika Praha) 19:53, 3. Kynclová (Velké Popovice) 20:08.

Kompletní výsledková listina na www.sose.cz a www.vysledky.inrontime.cz.