REPORTÁŽ: V Táboře se běhalo večerními ulicemi mezi kapkami deště

Obavy, že letošní, 42. ročník Večerního běhu Táborem spláchne déšť, se nepotvrdily. Navzdory studeným kapkám vody a sychravému chladu se ve čtvrtek 6. října postavilo na start na náměstí T. G. Masaryka 325 běžců – o tři desítky více než loni, kdy panovalo ideální počasí.

tabor

Akce, která byla součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, se opravdu vydařila. A nejen proto, že mezi přihlášenými účastníky opět převládala mládež reprezentovaná především žáky z táborských základních škol. K vidění však byla také spousta rodin, neboť předškoláky k jejich prvnímu velkému závodu doprovázeli rodiče. Nejmladšímu běžci byly přitom pouhé tři roky.

„Musím se přiznat, že tak početná účast nás mile překvapila. Déšť byl chvílemi hodně nepříjemný, ale nikomu ze závodníků nevadil. Děti si závod osvětlenými táborskými ulicemi parádně užily, po trase jim navíc mocně fandili nejen jejich nejbližší, ale také další občané města. V cíli dostal každý medaili, diplom a sladkou odměnu,“ popsal průběh běhu Zdeněk Krátký, manažer Jihočeské krajské organizace České unie sportu a jeden z organizátorů akce.

Nejmladší kategorie předškoláků vyrazila na trať v 18,05 hodin a poté v desetiminutových intervalech následovali školáci podle jednotlivých tříd. V 19,45 hodin vyběhlo na okruh centrem města a okolím Jordánu také pětadvacet statečných mužů a žen. Role startéra se jako tradičně ujal starosta Tábora Jiří Fišer. Tentokrát však měl po svém boku zdatného pomocníka – ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka.

 „Tento ročník měl – možná i vzhledem k náročným podmínkám – výbornou atmosféru a pro všechny aktéry byl krásným zážitkem. Samozřejmě, že děti chtěly doběhnout co nejlépe, ale vítězství při této akci nebylo určitě nejdůležitější. Jsme rádi, že se nám podařilo znovu rozpohybovat táborskou mládež, a to nám dodalo novou motivaci pro příští ročník,“ pochvaloval si Zdeněk Krátký.

Na pořadatelství Večerního běhu Táborem se podílelo město Tábor, Dětský dům mládeže Tábor a Asociace školních sportovních klubů Tábor.

 

tabor