REPORTÁŽ: Valdštejnovu desítku provázela bouřlivá atmosféra

V centru Chebu, na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, si v sobotu 27. srpna dali dostaveníčko milovníci běhu, aby zabojovali v rámci osmého ročníku Valdštejnovy desítky. Kromě hlavního závodu byly na programu i rámcové a na startovní čáře se navíc objevila řada populárních osobností ze světa běhu, činných na sociálních sítích – například Míša a Soňa Hrabcovi z Running2.cz, Veronika Preti z Jedenmesicbezce.cz nebo Radek Liška.

K účasti se nechalo zlákat 306 běžců, některé na poslední chvíli odradila nepříznivá předpověď počasí. Hned zkraje skutečně přišel vydatný déšť, takže jsme start prvního závodu a dvou následujících museli posunout o deset minut, Valdštejnova desítka už se ale běžela podle plánu. Navzdory kluzkému terénu za sebou máme první ročník, který se obešel kompletně bez zranění a z toho máme velkou radost,“ uvedl Michal Ouřada z pořádajícího sportovního klubu Rozběhnito.cz.

Nejprve se tedy ve 13:55 postavily na start mladší děti v závodu na 500 metrů, poté jejich starší kamarádi na 1000 metrů a nakonec v 15:10 dospělí v rámci Pětky Jana Minaříka. V 16 hodin pak vyběhli sportovci do Valdštejnovy desítky, kdy museli absolvovat dva pětikilometrové okruhy s průběhem přes náměstí.

V té době už se nashromáždila krásná kulisa v podobě asi tisícovky diváků, kteří přišli atlety podpořit. Ti tak měli k závodu skvělou atmosféru, lidi nahlas fandili… Skvěle k tomu přispěla i moderátorka odpoledne Štěpánka Dančová. Coby historicky nejúspěšnější běžkyně na Valdštejnově desítce má skvělý přehled a o každém z běžců dovedla vykouzlit nějakou tu zajímavost. I díky tomu se přihlížející skvěle bavili,“ popsal Michal Ouřada.

Mezi ženami se blýskla nejlepším výkonem dne talentovaná Klára Vaňková z LK Jasan Aš, která přidala své druhé kontinuální vítězství a za rok bude moct zabojovat o zlatý hattrick. Ve své kategorii ženy 40 – 49 let si dobře vedly i Veronika Preti a Soňa Hrabec Kotulková, když skončily první a druhá. Mezi muži si pro prvenství premiérově zaběhl Lubomír Novotný z Chebu.

Výsledky 8. ročníku Valdštejnovy desítky – muži celkem: 1. Lubomír Novotný (Cheb) 36:33 min, 2. Marek Novák (Cheb) 38:26, 3. Petr Hurdich (Kynšperk nad Ohří) 38:30, ženy celkem: 1. Klára Vaňková (LK Jasan Aš) 41:31 min, 2. Zlata Brožová (Puma) 45:04, 3. Daniela Čolakoková (Cheb) 46:26, Pětka Jana Minaříka – muži: Filip Novák (Profi Sport Cheb) 19:07 min, ženy: Alena Srogoňová (19:41).

Kompletní výsledky na: valdstejnova10.cz