REPORTÁŽ: Vánoční cena se soutěží Plave celá rodina zkrátila čekání na Ježíška

Kdo by neměl z dětství v paměti ten radostný neklid, co narůstal, jak se blížil Štědrý den. Ve Strakonicích už dobrých padesát let vědí, že je nejlepší si čekání na dárečky zkrátit při sportu. Letos se v tamějším bazénu proto opět ve čtvrtek 21. prosince uskutečnila Vánoční cena se soutěží Plave celá rodina. Akce byla součástí projektu Tipsport Sportuj s námi.

Sváteční program jsme s naším plaveckým oddílem zahájili už tradiční Mikuláškou. To vrcholné setkání ale proběhlo nyní. Rozměr soutěže Plave celá rodina podtrhuje to, že je koncipovaná, aby se potkávali zástupci různých generací a věnovali si tak vzájemně to nejcennější, co mají – svůj čas,“ popsal Jiří Volák z pořádajícího sportovního oddílu TJ Fezko Strakonice.

Plavci si dali sraz v krytém bazénu v ulici Na Křemelce v 15,30 hodin. Po úvodních rozplavbách pak v 16,15 hodin přistoupili k ostrému závodu. Zdolat 50 metrů – to byl úkol pro děti ročníku 2015 a starší. Ty mladší si musely poradit s poloviční vzdáleností a dospělí naopak s dvojnásobnou. Po jednotlivcích přišla řada na zlatý hřeb programu, tříčlenné rodinné štafety na 25 metrů, v nichž musely být zastoupeny alespoň dvě generace.

Vše má také společenský rozměr, abychom se spolu potkali a tomu odpovídá atmosféra, která je pokaždé skvělá. Nakoupili jsme nějaké cukroví, něco donesli účastníci na ochutnání a na závěr ovládla bazén slavnostní světelná show za zvuků vánočních koled. Druhý den ráno jsme se ještě potkali, abychom si rozdělili kapry,“ uvedl Jiří Volák.