REPORTÁŽ: Vánoční pohár mladých karatistů v Ústí nad Labem měl výbornou atmosféru

V neděli 16. prosince se ve Sportovní hale T-Mobile v Doběticích v Ústí nad Labem uskutečnil jubilejní, desátý ročník mládežnické soutěže v karate nazvaná Vánoční pohár talentů. O skvělou atmosféru v hale se postarali nejen malí sportovci, ale také více než tři stovky diváků.

„Soutěž byla stejně jako každý rok skvělá. Představilo se v ní 160 závodníků ve všech věkových kategoriích od čtyř do patnácti let. Nejpočetnější skupinou byli začínající karatisté – chlapci ve věku 8 až 11 let (7 kyu). V plné permanenci byla také překážková dráha pro příchozí neregistrované účastníky do 6 let,“ uvedl ředitel turnaje Josef Rajchert z pořádajícího oddílu Shotokan Klub Rajchert.

Organizátoři připravili čtyři základní soutěžní kategorie. Kategorie „0“ byla určena předškolákům, kteří soutěžili ve sportovní zdatnosti dětí – tzv. agility. Kategorie „I“ patřila účastníkům bez stupně tělesné výkonnosti, kteří plnili obratnostní disciplíny. V kategorie „II“ startovali karatisté s bílým páskem, v kategorie „III“ vlastníci žlutého pásku a v kategorie „IV“ držitelé zeleného pásku.

Vyhodnoceni byli nejúspěšnější závodníci na prvních třech místech ve všech kategoriích – odnesli si poháry, medaile, diplomy a věcné ceny. Navíc byly uděleny dvě top ceny. Ocenění Talent získala mezi dívkami sedmiletá Anežka Čepičková, z chlapců o rok starší Tiep Than Minh. Pro nejmenší účastníky pořadatelé na závěr uspořádali tombolu plyšových zvířat.