REPORTÁŽ: Vánoční turnaj mladých fotbalistů potvrdil velký zájem dětí o sportování

Poslední dny tohoto roku si děti v Písku vyplnily sportem. Ve čtvrtek a v pátek 27. a 28. prosince se v místní sportovní hale a vedlejší obloukové hale uskutečnil již 37. ročník tradičního Vánočního halového turnaje mládeže ve fotbale pro děti ve věku od pěti do čtrnácti let.

„V předchozích letech se turnaj konal jen jeden den, ale kvůli velkému počtu přihlášených družstev a zájmu dětí jak registrovaných, tak i těch bez registrace jsme ho museli rozložit do dvou dnů. Pravidelně se turnaje účastní přes tři sta dětí z celého píseckého okresu a jeho okolí. Letos konečný počet vyšplhal na 374 fotbalistů,“ uvedl ředitel turnaje Michal Řezáč.

Na akci se přihlásilo sedm oddílů – Písek, Hradiště, Kovářov, Protivín, Dražejov, Kestřany a Mirovice. Ty sestavily 38 družstev v pěti věkových kategoriích: mini přípravka, mladší a starší přípravka, mladší a starší žáci. Celkem bylo odehráno 102 utkání, ve kterých padlo 370 gólů.

Nejúspěšnějším oddílem turnaje se stal podle předpokladů domácí FC Písek, který zvítězil v pěti kategoriích. Do zápasů se zapojilo také šestadvacet dívek, mezi nimiž dominovala Julie Kunštová z TJ Dražejov. Ve své kategorii mladší přípravky byla vyhlášena jako nejlepší brankářka. Nejmladším účastníkem turnaje byl pětiletý hráč FK Protivín Tomáš Varga. Pořadatelé ocenili vždy tři nejúspěšnější družstva z každé kategorie.

„Bylo úžasné sledovat zejména nejmenší děti, s jakým elánem a opravdovou chutí odehrály svá utkání. Obdivovali jsme, jaký zápal existuje v těchto dětech, a jak se dokážou nadchnout pro tak krásný sport, jakým fotbal bezesporu je,“ popsal atmosféru vydařené akce Michal Řezáč.