REPORTÁŽ: Ve Strakonicích při plavecké Vánoční ceně rozdali 160 kaprů

Už padesát let se setkávají ve Strakonicích v krytém bazénu milovníci plavání, aby si zazávodili v rámci Vánoční ceny, jejíž součástí je i populární soutěž Plave celá rodina. Vzhledem k adventnímu času, kdy se akce koná, je nasnadě, že její rozměr je z velké části setkávací, vlastně se jedná o takovou netradiční besídku.

V průběhu celého odpoledne u bazénu hrají koledy, aby pomohly navodit sváteční atmosféru. Na závěr programu necháváme svítit pouze podvodní osvětlení a děti překonávají bazén se zapálenými svíčkami. Nakonec si pak každý ze zapojených odnese domů kapra, kterého k tomuto účelu věnujeme,“ uvedl Jiří Volák z pořádajícího sportovního oddílu TJ Fezko Strakonice.

Vyznavači plavání se setkali v bazénu v 15,30 a po rozplavbách propukly od 16,15 hodin souboje o prvenství v některé z četných kategorií. Asi tři desítky závodníků se na poslední chvíli odhlásily pro nemoc, přesto organizátoři rozdali přes 160 kaprů. V závodě Plave celá rodina se zapojilo 28 tříčlenných týmů, v nichž podle platných regulí musely být zastoupeny alespoň dvě generace.

Děti se vyblbly a akci si moc užily. Naším záměrem je rozdat co nejvíc ocenění, a tak vyhlašujeme každý ročník zvlášť. Kromě ryb tak dostaly i například diplomy. V závěru jsme pak v bazénu z plovaí desky odpálili malý ohňostroj, takže to byl vánoční věčírek se vším všudy,“ popsal Jiří Volák.