REPORTÁŽ: Ve Vlašimi se stolní tenisté bavili vánočním turnajem – zvládli i rekordní obíhačku a čtyři sudy piva

Přesně 164 hráčů – rozdělených do kategorií mrňata, naděje, příchozí a profíci – se zúčastnilo v úterý 22. prosince letošního, 16. ročníku Vánočního turnaje ve stolním tenisu ve Vlašimi. Šestihodinový turnajový maraton měl i v tomto roce skvělou atmosféru a všichni účastníci si v jeho průběhu užili sportovní i gurmánský vánoční předkrm.

Pinčes

„Účast byla výborná a moc nás potěšila, proti loňsku přibyla padesátka hráčů. Hodně jich dorazilo ze Zruče nad Sázavou, Votic, Benešova, ale také z Prahy. Třeba profíků se přihlásilo 37, ale jen tři hráči pocházeli z Vlašimi. Přicházely dokonce celé rodiny, hráli rodiče i jejich děti,“ pochvaloval si ředitel turnaje Luboš Pěnkava, současně trenér a vedoucí extraligového družstva SKST Vlašim.

Turnaj zahájil v 15 hodin starosta Vlašimi, senátor a bývalý československý reprezentant Luděk Jeništa. Tradiční úvodní exhibici obstarali obstarali čeští reprezentanti Antonín Gavlas, David Reišpies, Kateřina Pěnkavová a další odchovanci vlašimského stolního tenisu. A poté už se na jednadvaceti stolech ve vlašimské hale stolního tenisu rozběhl mnohozápasový labyrint. Nejpočetněji obsazené byla kategorie příchozích, v níž v desíti skupinách zápolilo 79 mužů i žen.

Po odehrání finálových duelů ve všech čtyřech kategoriích, odstartovala ve 20,30 hodin populární velká „obíhačka“, do které se zapojilo neuvěřitelných 120 hráčů!

„Mám-li letošní ročník hodnotit, musím říci, že byl jako každý předcházející – to znamená vydařený a zábavný. Pořádáme u nás různá mistrovství republiky, ale v nich se hraje naplno a bojuje až na krev, každý chce vyhrát. Na vánočním turnaji však panuje skvělá, pohodová a uvolněná atmosféra. Lidé si přijdou zahrát, pobavit se, pozdravit s kamarády a zavzpomínat si. Vytočili jsme čtyři sudy piva a prodávali klobásy, párky nebo toasty. Bylo to prostě super,“ popsal zákulisí a zázemí turnaje Luboš Pěnkava.

Velkou atrakcí této akce jsou také ceny. Nejúspěšnější čtyři hráči v každé kategorii získali poháry, ale s prázdnou neodešel nikdo. Většina si odnášela domů tři nebo čtyři dárky. Sklárny Kavalier Sázava věnovaly každému účastníkovi skleněnou konvičku na čaj, další ceny představovaly například prasečí hlavy, salámy, reprezentační trička, vánočky, kosmetické prostředky či další pozornosti.

 

Vítězové jednotlivých kategorií – mrňata: 1. Martin Vagl, 2. Jaroslav Jíra, 3. Michal Brůček a Jan Plíšek. Naděje: 1. Tomáš Teska, 2. Ondřej Brožek, 3. Josef Vaníček a Lucie Štětinová. Příchozí: 1. Viktor Hovorka, 2. Lubomír Kříž, 3. Radim Kašpar a Christian Kratochvíl. Profíci: 1. Pavel Hazmuka, 2. Aneta Bošinová, 3. Kateřina Pěnkavová a Jaroslav Dohnal.

 

Ceny