REPORTÁŽ: Velká cena Města Touškova ve znamení triumfu domácí favoritky

Plzeňský kraj je v druhé polovině dubna v hledáčku bikerů – nejprve se zde v neděli 17. dubna uskutečnila Velká cena Města Touškova, o týden později se na stejné trati v rámci Českého poháru bude prohánět tuzemská špička v čele s trojnásobným olympionikem a medailistou z mistrovství světa i Evropy Ondřejem Cinkem. Bez nadsázky tak lze říct, že kdo se s náročnou tratí dovede popasovat, může na sebe být náležitě hrdý.

Sice byla trochu zima, ale podmínky na trati byly fantastické. Co nás nesmírně potěšlo, byl zájem bikerů, těch se představilo celkem 350, což nás konečně číselně vrací do doby před covidem. Jinak pokud jde o moment, který mě osobně potěšil, byl to triumf domácí Adély Holubové v kategorii žen, a pak pro mě jako tátu bylo báječné druhé místo mé dcery Adély Foltýnové mezi juniorkami,“ pochvaloval si s úsměvěm Pavel Foltýn z pořádajícího sportovního oddílu TJ Sokol Město Touškov.

Závodníci v hlavních kategoriích se představili v Městě Touškově již v dopoledních hodinách za velkého zájmu fanoušků. Poradit si přitom museli s distancí od dvou do šesti okruhů prošpikovaných důmyslnými překážkami – od kamení, kořenů přes mostky a singltracky až třeba po legendární sjezd Touškovskou roklí či fungl novou nástrahu v podobě 10G Pro Wall.

Co se podařilo, byly i parádní ceny, takže se mohli bikeři radovat napříč kategoriemi z diplomů, které připadly každému, kdo dokončil, medailí, pohárů a v případě dětí i sportovního vybavení. O věcné ceny pro dospělé se pak mimo jiné postaral místní pivovar,“ uvedl Pavel Foltýn.

Výsledky Velké ceny Města Touškova – muži elite (6 okruhů): 1. Robert Hula (Expres CZ Tufo Kolín) 1:10:31 h, 2. Lukáš Kobes (GAPP System – Kolofix MTB Racing) 1:10:37, 3. Daniel Hovorka (Mondraker Racing Team) 1:12:39, ženy (4 okruhy): 1. Adéla Holubová (kola-bb.cz) 54:55 min, 2. Helena Karásková Erbenová (Czech Multisport Coaching) 58:40, 3. Aneta Novotná (Kolofix – Reclino Racing Team) 59:09, muži expert (5 okruhů): 1. Pavel Cinterhof (Kola Pakandl) 1:09:37 h, 2. Kryštof Částka (ABC Team Železná Ruda) 1:12:43, 3. David Václav (MS Bike Academy Racing) 1:20:11.

Kompletní výsledky na: touskov.bike