REPORTÁŽ: Velká cena SK Čéčova ve znamení silného zájmu atletů

Druhá listopadová sobota patřila v Českých Budějovicích vyznavačům atletiky. Podvanácté se sem sjeli dospělí, ale především děti, aby se zapojili do trojboje v podobě Velké ceny SK Čéčova. Zavedená akce přitahovala nesmírnou pozornost, a tak koridor Základní školy Oskara Nedbala, kde se turnaj konal, doslova praskal ve švech.

Pravidelně zveme dvanáct spřátelených oddílů z okolí, tentokrát se k nám ale sjeli atleti z celého kraje, včetně řady klubů, které teprve začínají. Celkem se zapojilo 180 sportovců a program se tak protáhl dokonce na šest hodin. Nejvíce zastoupené byly přípravky, ale sešlo se i hodně žactva,“ vysvětlil Pavel Váňa z pořádajícího oddílu TJ SK Čéčova České Budějovice, který za svůj název vděčí někdejší Základní škole Čéčova.

Program začal v sobotu v 10 hodin a po celý den měli organizátoři na pilno, čekala je řada disciplín, kdy každá kategorie měla před sebou tři. Přípravky čekal sprint na 60 metrů, hod medicinbalem a v závislosti na ročníku narození běh od 100 do 300 metrů. Mladší a starší žactvo absolvovalo sprint na 60 metrů, skok vysoký a běh na 60 metrů překážek a dorost, junioři a dospělí skok daleký, vysoký a sprint na 60 metrů.

Při vyhlášení jsme rozdávali cukrovinky, ale rovněž medaile, diplomy a poháry. Těší nás, že si účastníci závody pochvalovali a byla příjemná atmosféra. Pro nás to byl perný den, není to legrace, zajistit rozhodčí a aby vše odsýpalo. Teď si chvilku odpočineme a pak nás čeká závěrečná akce roku – populární mikulášská,“ uvedl Pavel Váňa.

Foto: Bohuslava Váňová

Kompletní výsledky na: online.atletika.cz