REPORTÁŽ: Velkou cenu Vimperka překvapivě vyhrál domácí závodník

Neděle 19. září nalákala do vimperského sportovního areálu Vodník milovníky horských kol. V rámci posledního, pátého dílu série Šumavského poháru MTB jejich schopnosti prověřil náročný okruh s délkou něco málo přes tři kilometry. Už dříve bikeři odjeli závody v Horní Plané, Prachaticích, na Zadově a v německém Bad Greisbachu.

Celkem se napříč věkovými kategoriemi zapojilo téměř sto dvacet cyklistů, kteří absolvovali dle výkonnosti různý různý počet okruhů. Dětské závody byly snazší, dospělé jsme nešetřili, takže si museli poradit s náročnou tratí se skalkami,“ popsal ředitel závodu Jan Jedlička z pořádajícího sportovního oddílu Rouvy Specialized Cycling Team.

V 11 hodin se jako vydaly na své trasy děti narozené do roku 2015 a postupně je následovaly věkově starší kategorie až po starší žáky a žákyně. Ve 13,30 hodin nastoupily na start ženy, juniorky, kadetky, jezdci masters a muži–hobbíci bez licence. A konečně ve 14,30 hodin se do pedálů opřeli muži kategorie Elite s licencí, junioři a kadeti.

Konkurence byla velká, závod se podařilo obsadit skutečně silně. Tím víc nás pochopitelně potěšilo, že vítězství vybojoval domácí Jan Sáska. Bylo to asi největší překvapení dne a pro nás samozřejmě i to nejmilejší. Ocenění závodníci získali prize money, na něž jsme věnovali celkem 28 700 korun, v dětských závodech jsme rozdávali věcné ceny,“ uvedl Jan Jedlička.

Výsledky Velké ceny Vimperka MTB – muži Elite: 1. Jan Sáska (Rouvy Specialized Cycling Team) 1:09:16,08 h, 2. Lukáš Kobes (Gapp System Kolofix MTB Racing Team) 1:09:50,07, 3. Jan Škarnitzl 1:10:16,5.