REPORTÁŽ: Vinařskou 50 vyhráli s náskokem Lubomír Petruš a Tereza Neumanová

Lubomír Petruš z Ethicsportu a Tereza Neumanová z Dukly Praha vyhráli 18. ročník  Vinařské 50 Author Znovín Cup, který uspořádala Agentura Viva, spolupořadateli byly MoHiLa Sport a.s., TJ Tatran Šatov, Cyklo klub Kučera Znojmo a IPA územní skupina Znojmo.

Cyklistický závod, který vedl vinicemi Znojemska a přilehlého rakouského Retzerlandu, byl součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník. Na trati ze Šatova na Nový Šaldorf, Popice, Konice, Havraníky, Hnanice a  státní hranici s Rakouskem, odtud do Unterretzbachu zpět na státní hranici a do Šatova se objevilo 1500 startujících. Výsledková listina se skládala ze sedmi kategorií mužů, pěti kategorií žen, soutěží rodinných, ženských a firemních týmů, tandemů a koloběhu. „Letos jsme měli čtyřikrát více přihlášených mužů než žen a rozrostl se počet týmů, kterých jelo 124,“ informoval Jan Vala, předseda organizačního výboru a hlavní organizátor Vinařské 50.

Vítěz absolutního pořadí mužů Petruš dojel do cíle s více než tříminutovým náskokem, zato za ním to bylo pořádná bitva o desetiny sekundy – ve dvaceti sekundách bylo patnáct jezdců! Nejrychlejší žena Neumanová si čelo ohlídala také, měla téměř čtyřicetisekundový náskok před největší soupeřkou, zbytek pole dojel se ztrátou pět a půl minuty a více.„Vyšlo nám počasí a opět se nám podařilo naplnit naše motto – chceme, aby si účastníci užili před závodem, při něm i po dojetí do cíle, proto je už tradicí kulturní program, ve kterém hrály cimbálové muziky a vystoupil dívčí hanácký soubor šedesátnic. Potěšilo, že spousta účastníků opravdu zůstala a užila si pěkné chvilky u muziky,“ řekl Jan Vala. Přidal zároveň informaci o tom, že organizátoři letos věnovali dvě jízdní kola Domovu pro matky a otce v tísni, speciální křesla dostali nejvyšší žena a nejtěžší muž (ten vážil 140 kg!), losovala se bohatá tombola, ve které mohl pěkné ceny vyhrát první i ten poslední. 

Výsledky – absolutní pořadí mužů:

  1. Petruš (Ethicsport) 1:32:51.9 hod.
  2. Rybařík (CS cyklo team Jistebnice) – 3:17.3 min.
  3. Toman – 3:17,5

Výsledky – absolutní pořadí žen:

  1. Neumanová (Dukla Praha) 1:43:01,4 hod.
  2. Němcová (Uniqua Jihlava) -38,3 sek.
  3. Gargelová (Puskniak.cz) -5:31,8 min.

Vítězové věkových kategorií:

Vítězové dalších kategorií