REPORTÁŽ: Vítězství v Rathgeber Cupu brali mladší žáci FKM Vysočina Jihlava

Sobota 20. června patřila v Bystřici nad Pernštejnem fotbalu. V rámci třetího ročníku turnaje Rathgeber Cup změřilo síly patnáct týmů mladších žáků z krajů Olomouckého, Jihomoravského, Pardubického a Vysočina. Akce byla součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník.

„Začínali jsme v devět hodin ráno a hráli vždy na čtyřech hřištích současně, abychom vše stihli. Celý den bylo pod mrakem, tak jsme se trochu obávali, jaké bude počasí. Ale měli jsme štěstí, jelikož jen občas lehce zapršelo. Potěšilo nás, že pokud započítám i realizační týmy a rodiče, tak do Bystřice za fotbalem dorazilo určitě takových 460 lidí,“ uvedl sekretář pořádajícího fotbalového klubu SK Bystřice nad Pernštejnem Petr Slabý.

Z trofeje pro nejlepší celek se na konci dne radovali hráči FKM Vysočina Jihlava, následovaní oddíly SK Polička a TJ Slavoj Polná. Na domácí klub tentokrát zbylo pouze nepopulární čtvrté místo. Prvních šest mužstev si z Bystřice odvezlo poháry, trio nejlepších pak také medaile, rozdávaly se i věcné ceny věnované sponzorem a cestu domů fotbalistům zpříjemnila taška s dobrotami.

Už za týden bude hřiště v Bystřici nad Pernštejnem v pohotovosti opět, tentokrát na Vysočinu zamíří mladší přípravky, aby změřily sílu v rámci charitativního turnaje. Organizátoři kromě napínavých sportovních střetnutí lákají rovněž na doprovodný program, jehož součástí bude třeba také malování na obličej a bohatá tombola.