REPORTÁŽ: Vodou, blátem, vzrostlou trávou. Podlesí hostilo triatlon Brdonoš

Pojedenácté si dali v sobotu 27. července vyznavači všestrannosti sraz v malebné přírodě Brd nedaleko Příbrami, aby se utkali o vítězství v terénním triatlonu Brdonoš. Do akce se vydalo přes dvě stě mužů a žen všech věkových a výkonnostních kategorií a zlákat se nechala i stovka dětí.

„Počasí se vydařilo skvěle, ráno jsme v devět hodin odstartovali dětskými soutěžemi a od jedné hodiny odpoledne bojovali na trati dospělí. Odměnou jim byly nejen dřevěné medaile, ale i pěkné věcné ceny. Jak se stalo zvykem, i tentokrát jsme kromě vítězů vyhlašovali i třeba nejmladšího a nejstaršího účastníka nebo největšího smolaře. A protože se jel letos jedenáctý Brdonoš, tak se na cenu mohli těšit i jedenáctí ve své kategorii,“ uvedl Marcel Forejt z pořádajícího Občanského sdružení Brdonoš.

Muže čekalo 300 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a své působení v závodě završili tříkilometrovým během. Ženy si musely poradit rovněž s 300 metry plavání a následně 15 kilometry na kole a kilometr a půl dlouhým během napříč loukou. Vítězi v hlavních kategoriích se stali Vladislav Doležal z oddílu Maloja Rocky Mountain a Marika Pulkrabová z oddílu BSK Cyklomarket.

„Pro děti bylo po celý den k dispozici malování na obličej a další aktivity, od šesti večer pak probíhala dětská diskotéka. V deset hodin jsme měli tradiční velký ohňostroj a následovala taneční zábava pro dospělé, kam se sjíždí návštěvníci z celého Příbramska. Poslední hosté se rozcházeli domů až v časných ranních hodinách,“ neskrýval spokojenost Marcel Forejt.

Výsledky 11. ročníku terénního triatlonu Brdonoš – muži: 1. Vladislav Doležal (Maloja Rocky Mountain) 1:05:06, 2. Václav Doležal (Brdonoš Team) 1:05:09, 3. Lukáš Nový (Žižkovský tygři) 1:07:54, ženy: 1. Marika Pulkrabová (BSK Cyklomarket) 1:04:10, 2. Gabriela Hrubá (BSK Cyklomarket) 1:04:16, 3. Eva Königsmarková (Nulová šance) 1:11:14, týmy – muži, ženy, mix: Podlahy Kuba 1:05:06, Refaglass Team 1:27:27, Barakura 1:06:17.

Kompletní výsledky na brdonos.cz