REPORTÁŽ: Volejbalová Dřevěnice: 210 družstev a na závěr i „kámen, nůžky, papír“

965MGJVolejbalová Dřevěnice zakončila už svůj 61. ročník. Letos se během dvou srpnových víkendů (2.-3. 8. a 9. – 10. 8.) sjelo do vísky nedaleko Jičína 210 družstev, což představuje na 1500 vyznavačů sportu pod vysokou sít. Ti tak navázali na tradici, kterou začátkem padesátých let založila parta zdejších nadšenců.Především amatérské volejbalisty přijela podpořit i patronka projektu, olympijská vítězka Eva Samková.

V pořadí 61. Volejbalová Dřevěnice byla zařazena jako jedna z prvních akcí projektu Sportuj s námi, který organizuje Česká unie sportu. „Když se podíváte na historii turnaje, jeho dlouhodobou výbornou organizaci a popularitu, je jasné, proč se Dřevěnice stala součástí projektu,“ vysvětloval předseda České unie sportu Miroslav Jansta a pochvaloval si: „Do projektu Sportuj s námi, jsme zařadili na 180 akcí a my se je snažíme podporovat nejen marketingově, ale také materiálně. To by rozhodně nebylo možné bez hlavního partnera celé kampaně – Českých drah. Jsem rád, že státní společnost se rozhodla pro podporu sportovních akcí určených široké veřejnosti.“

„Byl jsem tady asi před dvaceti lety ještě jako aktivní hráč. Tehdy jsem měl, coby basketbalista, volejbal jako doplňkový sport. Pamatuji si na tu báječnou atmosféru, která tady panovala. Areál za tu dobu prošel velkými změnami, ale úžasná atmosféra je tady pořád. Jsem moc rád, že se České dráhy zapojily do tohoto projektu a pomáhají tak i Volejbalové Dřevěnici,“ komentoval svoje pocity předseda Představenstva Českých drah, a.s., Daniel Kurucz.

Klání volejbalistů přijela podpořit i patronka projektu ČUS Sportuj s námi olympijská vítězka ze Soči Eva Samková. „S volejbalem jsem na tom špatně. Hráli jsme ho na gymplu, ale teď na soustředění jsme upřednostňovali spíše beachvolejbal. Je to sranda i docela makačka, takže k němu možná časem dospěju, ale zatím není čas.Jsem vždycky ráda, když můžu pomoci při propagaci sportu a je vlastně úplně jedno jakého,“ usmívala se Eva Samková.

Kromě podpisů a úsměvů rozdávala zlatá olympionička ze Soči společně s Danielem Kuruczem, Miroslavem Janstou a Michalem Krausem, expertem České unie sportu pro koncepční oblast a sportovní legislativu, i ceny pro vítěze v kategorii mixů. Z vítězství se nakonec radoval tým Hrochů ze Dvora Králové nad Labem. Kvůli nepříznivému počasí si ovšem museli kapitáni konečné pořadí nakonec doslova „vystříhat“. Kámen, nůžky, papír rozhodly o každém míči finálové skupiny a parta Hrochů měla v rozhodujících chvílích pořádnou dávku štěstí.

967ZTk 966Y2E 958NzE DSC_2659 DSC_2611