REPORTÁŽ: Volejbalu Česticích tentokrát nepřálo počasí

V Česticích na Rychnovsku se již po osmačtyřicáté uskutečnil tradiční jarní volejbalový turnaj O vepřové speciality. Letošnímu ročníku předcházela velice špatná předpověď počasí a ta se nakonec skutečně vyplnila. Sobotní zima ovlivnila účast jak v sobotu, tak i v neděli, kdy se patnáct družstev mužů a žen odhlásilo. Počasí odradilo i další nepřihlášená družstva. Noční teplota na sobotu poklesla na minus pět stupňů. Denní teplota se pohybovala od 5 do 11 stupňů.

V sobotním turnaji zvítězili muži Činkomanko před družstvem VK Kvasiny. Prvenství si dále vybojovaly ženy ze Rtyně v Podkrkonoší před Sokolem Nová Jesenice.  V neděli mužský titul získalo PV UK Praha před domácím Sokolem Čestice.

„Pro družstva byla připravena náhradní varianta – místní tělocvična. Příprava turnaje byla zajištěna po všech stránkách od úklidu mantinelů, rozprostření nové antuky a úprav sedmi volejbalových kurtů po zimním období.  Celkem bylo na ceny a občerstvení vyrobeno jedenáct kusů domácí tlačenky, třináct kusů sekané, 160 jitrnic, 50 vepřových řízků a další výrobky. Po oba dny startovalo v Česticích celkem 12 družstev, což vzhledem k počasí nejhorší účast v historii turnaje,“ uvedl ředitel turnaje Miroslav Charvát.

Každé družstvo obdrželo cenu v podobě obložených talířů z vepřových specialit, pamětní plaketu a další věcné ceny. Mezi nejlepší družstva mužů a žen bylo rozdáno dvanáct pohárů, na kurtech se při řízení turnajových zápasů vystřídalo sedm rozhodčích. Turnaj byl poslední prověrkou před zahájením jarních mistrovských soutěží na antuce.