REPORTÁŽ: Vrbenská padesátka provedla turisty malebnou krajinou

VrbnoKdo se chtěl tuto sobotu v Moravskoslezském kraji projít, zamířil do podhorského městečka Vrbna pod Pradědem. Konal se zde totiž turistický pochod Vrbenská padesátka, jenž se nově stal součástí projektu České unie sportu „ČUS SPORTUJ S NÁMI.“

V ranních hodinách vyrazilo do místní malebné krajiny přes sto nadšenců, aby zdolali trasu 12, 25 nebo 50 km. „Kvůli propršené noci jsme letos měli jednu z nejnižších účastí, ale i tak považuji letošní pochod za zdařilý. Počasí se nakonec vylepšilo, vysvitlo slunce, nebo bylo pod mrakem, což je pro pěší turistiku ideální,“ zhodnotil akci organizátor Jan Lacko z Klubu vrbenských turistů.

Na vrbenském pochodu je zajímavé to, že se každý rok mění jeho trasa. Pořadatelé střídají čtyři osvědčené okruhy a podle jejich slov patřil letošní výběr k těm nejhezčím. Výletníci se tak letos dočkali krásných výhledů v ne příliš turisticky navštěvované, zato klidné jesenické krajině.

Na nejkratší okruh vyrazily rodiny s dětmi. Padesátikilometrovou trasu dokončili výletníci asi v šest hodin odpoledne. Pro vyhládlé turisty byl v cíli připraven chléb se sádlem a teplý čaj. Všichni si také odnesli diplom a skleničku s výmluvným logem Klubu vrbenských turistů.

P9200356 P9200215 DSC05164  DSC05158 DSC05162

Foto: Štefan Kopilčák