REPORTÁŽ: Z volejbalového turnaje O vepřové speciality se účastníkům ani nechtělo domů

Opět po roce se v sobotu 27. dubna sjeli do Čestic v okrese Rychnov nad Kněžnou vyznavači volejbalu, aby mezi sebou zabojovali o vítězství v tradičním, letoš již dvaapadesátém ročníku turnaje O vepřové speciality. Turnaj si nenechalo ujít celkem jedenáct týmů – sedm ženských, tři kadetek a jeden kadetů. Akce byla součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi.

Letos jsme byli překvapeni, že k nám nedorazil ani jeden mužský tým. Doufáme, že se to za rok změní a pánové se nenechají zahanbit. Nakonec nám to vyšlo hezky do pavouka, protože ženy mezi sebe vzaly tým kadetů, a tak se mohlo hrát hezky v osmi. Když k tomu připočtu fantastické počasí a atmosféru, musím za nás organizátory vyslovit velkou spokojenost. Zpětnou vazbu máme takovou, že nám dokonce dámy říkaly, že ani nechtějí zpátky domů,“ usmíval se Miloslav Sršeň z pořádajícího sportovního oddílu TJ Sokol Čestice.

Na pěti připravených kurtech panoval čilý ruch od rána, kdy se v 8,30 hodin rozehrály první zápasy. Spojená kategorie žen a kadetů hrála nejprve čtyřčlenné skupiny a pak ve dvojicích utkání o první, třetí, páté a sedmé místo. V konečném pořadí se z triumfu radovaly ženy ze Sokola Česká Třebová II následované TJ Svitavy a týmem kadetů Mladé Pušky Choceň. Na zbylých místech skončily postupně ženy z celků TJ Sokol Pouchov, Třebky, TJ Letohrad, TJ Opočno a Dobrej ročník Třebechovice.

Tři týmy kadetek hrály proti sobě dvoukolově na dva vítězné sety. První místo obsadily hráčky z Réma Rychnov nad Kněžnou, druhé skončily ty z týmu TJ Sokol Pouchov a třetí z TJ Sokol Třebeš. Všechna družstva byla oceněna cenami z vepřových specialit, diplomy a první tři týmy si odvezly poháry.

Jedlé ceny si všichni pochvalovali, nechyběly mezi nimi například tlačenka, sekaná a další zabijačkové speciality. Každý tým pak dostal velký tác nacpaný pochutinami, které pomohla naaranžovat moje manželka. Speciality nám dodal tentokrát pan řezník Kališ a musím říct, že za rok rozhodně víme, kam se obrátit. A to nejen proto, že jeho syn hrál shodou okolností volejbal za Duklu Liberec,“ dodal Miloslav Sršeň.