REPORTÁŽ: Za krásného počasí se na Českém údolí odehrál další ročník Pilsner Dragons Cupu

Vodní nádrž České údolí neboli Borská přehrada opět po roce uvítala posádky dračích lodí. Počasí plavbě přálo, nefoukal přehnaně vítr a červen předvedl svou přívětivou tvář. Nebylo proto divu, že si na závody našly dohromady cestu čtyři stovky účastníků i návštěvníků. Akce byla součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi.

Jsem s letošním ročníkem nesmírně spokojený, protože celá organizace proběhla krásně hladce. Posádkám se zamlouvala atmosféra a vše proběhlo v duchu fair play. Musím velice vyzdvihnout práci celého týmu, co pomáhal akci zařizovat, a velkou pochvalu si zaslouží dobrovolní hasiči z Litic, kteří byli na vodě dohlédnout, aby se nikomu nic nestalo,“ zdůraznil Zbyněk Maštera z pořádajícího sportovního oddílu Pilsner Dragons.

Posádky se rozdělily do dvou kategorií – fun a firmy. Na programu byla nejprve od 10 hodin kratší, dvousetmetrová trať. S tou si poradili nejlépe Záchranáři, následovaní posádkou CBI 1931 a třetími MCBP v kategorii fun a Forvia, Safran a Daikin za firmy. Na kilometrové trati si v kategorii fun prohodily týmy pozice, na stupínek nejvyšší to tentokrát dotáhli CBI 1931, Záchranářům zbylo druhé místo a MCBP skončili opět třetí, zatímco mezi firmami kralovala posádka Internet Hned, za nimi skončil Safran a třetí Lear Corporation.

Členky našeho oddílu jako každoročně napekly a vlastnoruční dobroty potom prodávaly ve Sladkém koutku. Podařilo se nám tak utržit deset tisíc korun, které jsme věnovali stejně jako před rokem na dobrou věc – dvěma klukům pomůže uhradit ergoterapii. Vítezové pak od nás převzali dřevěné medaile i věcné ceny,“ uvedl Zbyněk Maštera.