REPORTÁŽ: Žáci v Bohumíně naveslovali přes sto kilometrů

Pro šestici bohumínských škol bylo pondělí 13. února daleko příjemnější, než bývají ta běžná v průběhu školního roku. Tamější žáci se totiž po ránu vydali se svými kantory do Crossgymu Bohumín, aby se zúčastnili již tradiční akce Veslujeme do středu země, jejíž původní název Šetři se osle odkazoval k číslu 6378, tedy poloměru naší planety.

V letošním roce jsme uvítali Gymnázium Františka Živného, Masarykovu základní školu, Benešovu základní školu, Základní školu Československé armády a Střední školu Bohumín a k tomu Základní školu Skrečoň. Zúčastnily se přes dvě stovky žáků, takže naveslovali více než sto kilometrů. A zapojila se posléze i osmička seniorů, kteří si chtěli aktivitu rovněž vyzkoušet a moc si veslování pochvalovali,“ popsal Jaroslav Thér z pořádajícího SK Crossweightliftinggym Bohumín.

Veslování do středu země se zúčastnili žáci sedmých, osmých a devátých tříd i středních škol. Před každým ležel totožný úkol – na veslařském trenažéru urazit co nejrychleji vzdálenost 500 metrů. Mezi dívkami se se zadáním nejlépe v čase 1:54 min popasovala Sabina Thérová ze Základní školy Československé armády Bohumín, v chlapcích se nejlépe zadařio Davidu Svrčinovi z Gymnázia Františka Živného Bohumín, jehož čas byl 1:31 min.

Každý ze školáků si odnesl pitíčko a müsli tyčinku, k tomu jsme odměnili všechny dívky, které se s časem dostaly pod dvě minuty a chlapce, kteří zaveslovali pod minutu padesát. S příchodem teplého počasí budou pod širým nebem v Bohumínském parku následovat rovněž otevřené veslovací akce pro dospělé,“ prozradil Jaroslav Thér.