REPORTÁŽ: Zájem o plavání u malých dětí roste

V sobotu 18. ledna se v bazénu v České Třebové uskutečnil šestý ročník plaveckých závodů pro nejmenší děti. Zdejší Tělovýchovná jednota Lokomotiva akci uspořádala nejen pro začínající, ale i aktivní plavce narozené v letech 2010 až 2013.

„Závodů se zúčastnilo 155 dětí z dvanácti oddílů, což znamenalo, že během dne proběhlo více jak pět set startů. Dokonce jsme do závodů pustili i pět dětí ještě o rok mladších. Těší nás, když vidíme, že je zájem o plavání i u takto malých dětí,“ uvedl Petr Hurych z pořádajícího oddílu TJ Lokomotiva Česká Třebová.

Plavecká soutěž byla určena pro děti ve věku sedm až deset let. Starší plavci zdolávali padesátimetrovou trať, ostatní účastníci bojovali na poloviční vzdálenosti ve čtyřech individuálních disciplínách – prsa, znak, motýlek a volný způsob.

Všichni plavci po skončení soutěže obdrželi účastnické diplomy s uvedenými dosaženými výkony. Ocenění v podobě medailí a cen od partnerů si odneslo vždy pět závodníků v každé kategorii a stylu. Štafety 6 x 25 metrů bojovaly o pizzy – na té si po závodech pochutnal Plavecký klub Hradec Králové. Štafety 8 x 25 metrů, kde mohl plavat také trenér, soutěžily o dort. Sladkou mašinku si odnesl tým Delfín Náchod.