REPORTÁŽ: Závody dračích lodí v Kadani si nenechaly ujít téměř tři stovky školáků

V pátek 31. května se ve sportovním areálu na přehradě Kadaňský stupeň sešly téměř tři stovky žáků základních a středních škol, aby změřily své síly a týmového ducha v závodech na malých dračích lodích nazvaných Kadaňský Drak 2019. Oslava Dne dětí tak byla současně i bojem o Pohár starosty města.

„Musím říct, že akce se povedla. Do závodů škol se přihlásilo dvacet šest posádek z Kadaně, ale i okolních měst – Mostu, Chomutova nebo Klášterce nad Ohří. Dvacet dva posádek tvořili žáci ze šestých až devátých tříd základních škol, zbývající čtyři posádky soutěžily mezi středními školami,“ uvedl Michal Voltr z pořadatelského oddílu TJ Vodní sporty Kadaň.

Družstva byla rozdělena do čtyř kategorií – 6. třída, 7. třída, 8. a 9. třída a střední školy. Všechny posádky absolvovaly dvě rozjížďky na dvě stě metrů dlouhé trati. „Středoškolskou kategorii vyhrál a získal tým Střední školy diplomacie a veřejné správy z Mostu, mezi šesťáky zvítězilo družstvo z 1. základní školy Krátká, Klášterec nad Ohří, sedmákům vévodila 1. základní škola Kadaň a v kategorii osmých a devátých tříd vyhrála 3. základní škola Kadaň,“ vyjmenoval vítěze Michal Voltr.

Kadaňský Drak poté pokračoval sobotními závody dospělých, do kterých se přihlásilo osmnáct posádek. Ty byly rozděleny do tří základních kategorií – sport, fun A, B, C a ženy. Všechny sestavy absolvovaly tři rozjížďky na dvě stě metrů dlouhé trati a následně se utkaly ve finálových kláních.  Nejsilnější týmy na závěr ještě navíc změřily své síly v závodu na jeden kilometr.

Výsledky – sobota, 200 m: fun A – 1. SPS Electronic A,fun B – 1. Donaldson 1, fun C – 1. Korzáři; sport – 1. EFG Dragons; ženy A – 1. Dračice Kadaň, ženy B – 1. holky z Krátký; 1 km fun – 1. Korzáři, 1 km ženy – Dračice Kadaň, 1 km sport – 1. Black Jack