REPORTÁŽ: Zmrzlinového turnaje se zúčastnilo 47 volejbalových týmů – pět přijelo z Polska

O víkendu 23. – 24. května se v areálu Sokola Lupenice nedaleko Rychnova nad Kněžnou uskutečnil již 18. ročník Zmrzlinového turnaje ve volejbalu. Součástí tohoto ročníku byla také premiéra Minizmrzliňáku pro rodiče s dětmi, jež byla „předehrou“ mládežnického turnaje. Turnaje v minivolejbalu a přehazované se zúčastnilo nad 40 dětí.

„Atmosféra s ohledem na počasí byla skvělá, děti takřka nepřetržitě přes dvě a půl hodiny sportovaly. Všichni účastníci obdrželi perníkové medaile a ti, kteří minimálně třikrát zvítězili, dostali propagační pamětní trička s logem Zmrzliňák,“ komentoval páteční program hlavní organizátor Luděk Ruprich z Volejbalového klubu Réma Rychnov nad Kněžnou. „Čekali jsme větší návštěvu. Do volejbalové přípravky se nám po akci přihlásilo asi patnáct dětí. Nicméně nám letošní ročník ukázal, že do budoucna musíme kontaktovat více škol v regionu a požádat pedagogy o pomoc s propagací,“ doplnil Luděk Ruprich.

Hlavní program Zmrzlinového turnaje začal v sobotu 23. května. Do tří kategorií se přihlásilo celkem 47 šestičlenných týmů, z toho pět přijelo z Polska. „Každoročně je akce závislá na počasí, a letos se vydařilo. Během dvou dnů se na osmi kurtech odehrálo 159 utkání, 349 setů a 13 292 bodů. Kromě jednoho vykloubeného ramene, jednoho vymknutého kotníku a pár odřenin akce proběhla zdárně. A samozřejmě zmrzlina tekla proudem. Zmrzlinář vydal více než 800 porcí zmrzliny,“ shrnul turnaj žákyň a kadetek Luděk Ruprich.

Vítězkami kategorií starších i mladších žákyň se stal tým Geodézie Česká Třebová, v kategorii kadetek se z prvenství radovalo družstvo Loko Trutnov.

Další umístění – mladší žákyně: 2. UKS Jedynka Kozienice (Pol), 3. TJ Slavia Hradec Králové A; starší žákyně: 2. Loko Trutnov, 3. Réma Rychnov A; kadetky: 2. TJ Rtyně v Podkrkonoší, 3. VO TJ Lanškroun.