Říčany budou opět zaslíbené dětskému ragby

Původní myšlenou, která se zrodila v hlavách trenérů nejmladších kategorií, bylo zpestřit dětský den. Postupem času se z ní stala akce regionálního významu, o kterou je rok od roku větší zájem. Řeč je o Dětském dnu Rugby Clubu Mountfield Říčany, jehož 11. ročník se uskuteční 21. června v době od 9 do 13 hodin na ragbyovém hřišti v Široké ulici.

Ragby

První ročník se uskutečnil v roce 2003 a zúčastnilo se ho 200 dětí. S dalšími ročníky jejich účast stoupala. V roce 2006 dosáhla magické hranice 1000 a rekord přinesl rok 2009, kdy se na říčanském ragbyovém hřišti objevilo 1187 dětí. Pořadatelsky náročnou akci pomáhá  organizovat na 150 dobrovolníků.
Letos připravili pořadatelé opět zajímavý program, který přibližuje jeden z členů organizačního štábu David Frydrych: „Na dvaceti stanovištích si děti budou moci vyzkoušet prvky ragbyového tréninku, osahat si ragbyový míč a seznámit se se sedmičkovým ragby, které je nově olympijským sportem. Pro každého účastníka máme připravené občerstvení a nějakou drobnost na památku. Součástí programu je  turnaj minipřípravek, řada kulturních vystoupení a prezentace volnočasových spolků.

Ohlasy na tuto zajímavou akci jsou veskrze pozitivní, dětem se ragbyový den líbí a řada z nich nachází také cestu do oddílu. V něm se věnují dětem od tří let, pro které mají propracovaný systém všeobecné přípravy podobné Sokolu a už od sedmi let  je připravují speciálně na ragby.

„V posledních dvou letech jsme akci nemohli uskutečnit. V roce 2013 kvůli povodním, neboť hřiště bylo zcela zaplavené vodou z nedalekého rozvodněného potoka. V loňském roce  zase kvůli požáru, který za sebou nechal vyhořelé šatny a zdevastované zázemí klubu. Věříme, že jsme si už smůlu vybrali vrchovatě a letos nás nic neblahého nepostihne,“ přeje si David Frydrych z Rugbyového Clubu Mountfield Říčany.

 

Kontakt: David Frydrych, mobil +420 606 644 050, e-mail: frydrych@ricany.cz

Web: ricany.rugby.cz/detskyden