Rusavská 50ka provede bikery v Hostýnských vrších přes hory a doly

Malebné prostředí Hostýnských vrchů přivítá v sobotu 15. srpna milovníky horských kol, kteří zde po sedmnácté změří síly v rámci závodu Force Rusavská 50ka. Cyklisty budou čekat náročná stoupání i zasloužené sjezdy – na absolvování náročné trati mají pětihodinový limit. Akce je součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník.

„Vzhledem k mimořádné situaci spojené s pandemií koronaviru jsme museli letos sáhnout po některých změnách. Zkrácenou trať B na 35 kilometrů jsme proto zcela zrušili a maximální počet účastníků stanovili na pět set. Momentálně máme kapacitu zaplněnou asi z poloviny, ale i na základě zkušeností z předchozích let věříme, že se nám podaří závod zcela naplnit,“ uvedl ředitel závodu Miroslav Ševčák z pořádajícího oddílu SK Rusava.

Bikeři se do boje o prvenství vydají v sobotu v 11,30 hodin, start bude před rusavskou základní školou, cíl poté v areálu místního sportovního klubu. Závod je určen široké veřejnosti a nechybí ani kategorie pro tandemová kola. Ti nejlepší se posléze mohou těšit na věcné ceny věnované sponzorem akce.

„Navíc chystáme tombolu s losováním startovních čísel, kde bude hlavní cenou kolo. Kromě toho se mohou závodníci těšit na doprovodný večerní program na rusavském koupališti, kde vystoupí oblíbená rocková kapela Skarlet,“ prozradil Miroslav Ševčák.