Rusavská 50ka zavede podvanácté cyklisty do srdce Hostýnských vrchů

V sobotu 15. srpna 2015 se v srdci Hostýnských vrchů, uskuteční již dvanáctý ročník závodu horských kol Force Rusavská 50ka. Závod plný adrenalinu je určen pro širokou veřejnost a pořadatelé očekávají okolo tisícovky účastníků.

Rusava I

Na cyklisty čekají dvě různé tratě. Ta hlavní, měřící padesát kilometrů, startuje v 11:30 hodin ve dvou vlnách s desetiminutovým odstupem. Následně, v pravé poledne, odstartují závodníci kratší trať o délce 35 kilometrů. Časový limit pro zvládnutí trati je pět hodin.

Několik dnů před stratem čítá startovní listina na 620 cyklistů pro hlavní závod a 130 závodníků pro kratší trať. „Před dvěma lety, při desátém ročníku, kdy padl historický rekord v počtu jezdců, jsme si stanovili horní hranici pro padesátku. Ta je tisíc závodníků. Kratší trať limit nemá. Nicméně očekáváme účast kolem tisícovky startujících, neboť se náš závod kryje se závodem Kolo pro život,“ řekl Miroslav Ševčák z pořadatelského oddílu SK Rusava.

Na start letošního ročníku se postaví i oba loňští vítězové – Irena Berková a Ondřej Fojtík. Pro příznivce MTB závodů to nejsou žádní nováčci. Berková ze stáje Amenity-Extrem Sport Team před rokem zvítězila s časem 2:07:17 a letos bude dokonce bojovat o třetí vítězství v řadě. Ondřej Fojtík z týmu Force KCK Zlín loňskou padesátku zajel s časem 1:46:25. Letos již zvítězil v závodě ČEZ Bike Prague 2015 a ze závodu Author Král Šumavy MTB 2015 si odvezl druhé místo. Na svém kontě má mimo jiné titul Krále Marocké pouště z roku 2014 a je čtyřnásobný vítěz bikemaratonu Drásal.

Mezi přihlášenými muži nemůže opomenut ještě Jiřího Hradila z týmu Force KCK Zlín, který stál na nejvyšší příčce v roce 2013, nebo dalšího zkušeného jezdce Pavla Žáka z týmu Bike Triatlon Morkovice.

Muži jsou rozděleni do šesti věkových kategorií, přičemž nejstaršímu přihlášenému závodníkovi je jednasedmdesát let. Ženy mají tři věkové kategorie a navíc je pro ně také otevřena speciální kategorie na dlouhé trať – tandemy. Spodní věkový limit je osmnáct let, mladší účastníci mohou startovat pouze se souhlasem zákonného zástupce.

Na vítěze čekají dárkové tašky s cyklistickými produkty od generálního partnera akce, společnosti Force.

Akce začíná prezentací v pátek 14. srpna od 16 do 20 hodin, následuje sobotní prezentace před závodem od 7:30 do 10 hodin v areálu SK Rusava. Vyhlášení vítězů je naplánováno na 16:15 a v 17 hodin proběhne tombola startovních čísel.

Webové stránky: www.rusavska50ka.com