S holemi na Prvomájový pochod za krásami údolí Kačáku

Už osmý ročník celorepublikového projektu Nordic Walking Tour 2017 odstartoval v polovině dubna v Kunratickém lese. V pondělí 1. května se vyznavači tzv. severské chůze zúčastní další atraktivní akce tohoto seriáluPrvomájového pochodu za krásami údolí Kačáku.

Registrace všech zájemců proběhne od 9 do 11 hodin na hřišti v Unhošti. Akce je určena všem věkovým skupinám. Dospělí zaplatí startovné padesát, mládež do patnácti let dvacet korun. Poté už účastníci vyrazí do krásné přírody, kterou nabízí oblast Křivoklátska. Trasy pochodu měří 6 a 12 kilometrů a vedou údolím Černého potoka a levého přítoku Berounky – potoka Loděnice zvaného Kačáku podle nedaleké obce Kačice. Delší trasa startuje v 10 hodin, kratší přesně o hodinu později.

Delší trasu zpestří například prohlídka Proškova mlýna s minipřednáškou o historii mlynářství na Unhošťsku. Všichni, kdo úspěšně dorazí do cíle, se mohou v časovém rozmezí od 14 do 16 hodin těšit na opékání buřtů – ostatně právě buřt, chleba, hořčice a nealko nápoj je součástí startovného. Na závěr čeká ještě slosování startovních čísel v tombole o věcné ceny.

„Příjemným překvapením pro nás je stále se snižující věkový průměr účastníků na našich akcích. Více se zúčastňují také rodiny s dětmi a mladí lidé v produktivním věku. Díky soustavné osvětě dnes více lidí ví, že nordic walking pomáhá řešit i některé civilizační neduhy,“ říká Radovan Douša, člen rady Českého klubu Nordic Walking.

Nordic Walking Tour je celorepublikový projekt, který byl zahájen v roce 2010. Za celou dobu jeho trvání se pod vedením instruktorů Českého klubu nordic walking seznámilo s tímto zdraví prospěšným sportem více než osmnáct tisíc účastníků na akcích konaných v různých regionech České republiky. Tyto akce se pořádají zejména v lesních lokalitách, lesoparcích a lokalitách určených k provozování sportů ve volné přírodě.