Bitva Severu proti Jihu přivede basketbal do základních škol

V pátek 18. května se ve Strakonicích odehraje legendární bitva Severu proti Jihu – tentokrát však pod vysokými koši. Sportovní klub Basketbal Strakonice uspořádá ve sportovní hale Starz 3. ročník náborové akce pro žáky prvního stupně základních škol.

„Hlavní myšlenkou celé akce je seznámit děti s basketbalem a umožnit jim si ho vyzkoušet.  Máme připraveny různé soutěžní úkoly, jako je střelba na koš, slalom s míčem a další. A samozřejmě v rámci tohoto sportovního dopoledne proběhne zápas školské minibasketbalové ligy mezi Severem a Jihem,“ uvádí hlavní organizátor akce Milan Janda.

Minulého ročníku se zúčastnilo přes 450 dětí. „Oslovili jsme všechny strakonické základní školy a také ty z blízkého okolí. Nemáme sice ze všech škol zpětnou vazbu, ale věříme, že účast bude i letos obdobná. Ačkoliv cílíme hlavně na žáky prvního stupně základních škol, do programu se zapojují také děti z mateřských škol,“ říká Milan Janda.

Program ve strakonické sportovní hale začíná v 9 hodin a bude trvat až do 13 hodin. Na hladký průběh celé akce dohlédnou zkušení trenéři basketbalu a učitelé tělocviku ze základních škol.