Slezská Harta Bike Maraton se chystá na nápor tisíce cyklistů

Organizátoři očekávají velký zájem. Foto: rajce.idnes.cz/jiri70

Okolí Slezské Harty na Bruntálsku, jež je nejmladší přehradou v České republice, bude v sobotu 10. června v obležení vyznavačů cyklistiky. Ti se sem sjedou na dvanáctý ročník Slezská Harta Bike Maratonu, jenž je spolu s dalšími sedmi závody součástí Bajkerské amatérské regionální soutěže. Sobotní závod je rovněž součástí projektu Tipsport Sportuj s námi.

„Na základě zkušeností z minulých ročníků očekáváme, že se zapojí tisícovka cyklistů napříč kategoriemi. V rámci závodu si na své přijde každý od dětí, přes rekreační sportovce, kteří ocení kratší distanci, až po výkonnostní bikery, jejichž schopnosti prověří dlouhá trať. Ta už v minulosti zlákala třeba i olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého, takže o její náročnosti není pochyb,“ prozradil Jan Urban z pořádajícího Regionálního sdružení České unie sportu Bruntál.

Zázemí závodu bude na koupališti Nová Pláň, jež svým názvem odkazuje na stejnojmennou zatopenou vesnici. Odsud jako první vyrazí v 10,30 závodníci na sedmdesátikilometrový Cross Kanec, při němž nastoupají 1659 výškových metrů. V 10,50 hodin šlápnou do pedálů nadšenci, kteří si zvolili Cross Lončák na čtyřicet kilometrů s převýšením 817 metrů. Mezičas před návratem dospělých borců do cíle vyplní od 11 hodin dětské závody s názvem Cross Sele.

„Děti se mohou těšit na medaile, pro dospělé máme nachystané poháry, prize money a věcné ceny v podobě sportovního vybavení. Mimoto proběhne velká tombola se stovkami cen, kde se dostane prakticky na každého a ještě ladíme i nějakou kapelu, abychom měli pěknou zvukovou kulisu,“ uvedl Jan Urban.