Slezskou Hartu ovládne třídenní Festival dračích lodí

Festival dračích lodí

Nejmladší přehrada v České republice bude od pátku 20. srpna do neděle 22. srpna hostit v pořadí sedmý ročník Festivalu dračích lodí, který co do velikosti podle slov organizátorů nebude mít letos v České republice konkurenci. Návštěvníci se v Leskovci nad Moravicí mohou těšit jak na napínavé souboje na vodě, tak na bohatý doprovodný program.

„V současnosti máme přihlášených pětačtyřicet dvacetičlenných posádek. Čas k přípravě akce jsme naplno využili tak, aby bylo klání skutečně na vysoké úrovni. Diváci uvidí každou loď zápolit třikrát a budeme tady mít pevné startovní bloky i kameru, která dokáže dojezd posádek změřit v řádu tisícin vteřiny tak, aby boje proběhly v duchu fair play,“ říká ředitel závodu Tomáš Blaška z pořádajícího oddílu Torssen Sports.

V pátek budou přihlížející svědky tréninkových rozjížděk, jež proběhnou od 14 do 20 hodin. Bezprostředně bude následovat slavnostní zahájení, letní kino, vystoupení kapely Poetika a zábava s DJem. V sobotu od 9 hodin naostro propukne soupeření posádek v úvodním sprintu na 200 metrů. V pauze od 13 do 14 hodin se odehrají Spanilé jízdy na dračích lodích pro děti, kdy si odvětví budou moci vyzkoušet ti nejmenší a posléze druhý blok soutěže určí vítěze sprintu.

V rámci doprovodného programu se mohou příchozí těšit na vystoupení folklórních skupin, rockovou formaci Generace-75 z Bruntálu, DJe, ABBA revival a Lenku Filipovou coby hlavního hosta večera. V neděli se posádky dračích lodí představí na kilometrové trati, kdy start bude opět v Leskovecké zátoce a obrátka u zatopeného mostu.

„Vítězové se mohou těšit na poháry, medaile a rovněž věcné ceny. Jako každoročně, i letos budeme vyhlašovat nejlepší masku bubeníka, to je taková naše specialita. Diváky tedy zvu i na tuto atrakci, převleky bývají velice vydařené,“ láká na bohatý víkendový program na Slezské Hartě Tomáš Blaška.