Slowpitch v Třebíči – to je baseball, soutěže a zábava

Máte devítičlennou partu a chcete si zasportovat i užít pořádnou zábavu? Tak by mohl znít inzerát na víkendovou sportovní akci do Třebíče. Na baseballovém stadionu Nuclears Třebíč se v neděli 14. října rozloučí s letošní sezónou již patnáctým ročníkem turnaje Slowpitch pro veřejnost.

„Ze začátku jsme akci nijak neinzerovali, byla to čistě interní zábava. Postupem času však o ni byl stále větší zájem a od roku 2010, kdy byl vystaven nový baseballový stadion v Třebíči, se do turnaje hlásí kolem deseti týmů. V současné chvíli máme přihlášeno šest družstev, ale věřím, že do pátku, kdy je uzávěrka přihlášek, ještě nějaká družstva přibudou,“ říká hlavní organizátor Jan Urbánek z Nuclears baseball Třebíč.

Název slowpitch v sobě ukrývá jednodušší formu baseballu. „Hlavními rozdíly jsou menší hřiště, lehčí pálky a větší a měkčí míče – podobně jako pro softball. Tým může mít také více hráčů než devět. Při turnaji jde o zábavu a především o prestiž v soubojích mezi celky. Hráči se navzájem hecují a trumfují, ale samozřejmě v mezích zábavy a fair play,“ doplňuje Jan Urbánek.

Jednotlivé týmy mohou být i smíšené a také není omezen věk hráčů. Nejdůležitější je v prvé řadě originální název. V tuto chvíli jsou ve startovní listině zaregistrována družstva: Rumové víly, Játra, Staré páky, Podskalaci či Bio parta. Uzávěrka přihlášek je do pátku 12. října.

Turnaj startuje v neděli 14. října v 9 hodin v areálu Na Hvězdě. Hrát se bude na třech hřištích. Předpokládaný konec a následné vyhlášení nejúspěšnějšího týmu je naplánován na 16. hodinu.