SnowKidz Tour nabízí unikátní možnost užít si zdarma zimní radovánky

Děti i dospělí si v rámci SnowKidz Tour užijí zábavu na sněhu. Foto: FB SnowKidz Tour

Devět termínů, různé skiareály a shodný účel – dostat děti na sníh! V sobotu 22. ledna odstartuje ve skiareálu Hranice na Božím Daru letošní ročník SnowKidz Tour, v jehož rámci si děti mohou vyzkoušet zimní sporty na sněhu bez toho, že by s nimi měly předchozí zkušenost nebo vlastnily potřebné vybavení. Stranou nezůstanou ani dospělí, pro které je připravena třeba jízda na double-ski.

„Naší akce se může zúčastnit kdokoliv, není nutné se předem přihlásit, stačí dorazit na místo. Děti se mohou těšit na různé sportovní aktivity, zajištěny máme instruktory, aby se mohl zapojit skutečně každý. K dispozici budou i dětské překážky v rámci takového mini ski parku, aby si mohly zajet třeba malý rail. Vše je pochopitelně upravené speciálně pro juniory, aby to s přehledem zvládli,“ vysvětlila Nicole Pochopová z pořádajícího spolku SnowKidz.

První ze zastavení projektu, který vznikl z popudu Mezinárodní lyžařské federace, aby přivedl v době upadajícího zájmu o venkovní aktivity děti zpátky na sníh, bude možné navštívit v sobotu 22. ledna od 9:00 do 14:30 hodin ve skiareálu Vítkovice – Aldrov. Další se uskuteční v následujících týdnech vždy o víkendu třeba v Pasekách nad Jizerou, na Ještědu, v Harrachově, ve skiareálu Vítkovice – Aldrov, na Neklidu, na Klínovci, na Horních Mísečkách nebo ve skiareálu Hranice na Božím Daru.

V rámci každé z akcí budou mít děti možnost bezplatného zapůjčení lyžařského a snowboardového vybavení. Organizátoři si pro ně přichystali celou řadu pohybových aktivit od házení sněhových koulí na terč, přes samotné sjíždění svahů, až po pokusy o zdolání překážek v dětském mini fun parku. Chybět nebude ani zábavný kvíz.

„V průběhu každého ze sportovních dní máme naplánovány nejrůznější doprovodné soutěže, za které budeme udělovat drobné ceny – jako třeba sladkosti nebo také šátky SnowKidz Tour. Rozměr celé akce je především motivační, má přitáhnout zájem dětí k zimním sportům na sněhu, a tuto filozofii kopíruje i samotné rozdávání cen,“ uvedla Nicole Pochopová.