Sobotní program v Českých Budějovicích oživí Velká cena SK Čéčova

Dvanáctý ročník Velké ceny SK Čéčova se uskuteční 12. listopadu. Foto: Rajče/bohumohu

Sobota 12. listopadu bude v Českých Budějovicích symbolicky patřit 12. ročníku atletické Velké ceny SK Čéčova. Přípravky od ročníku 2016 až po dospělé sportovce se budou moci zapojit do připravovaného programu v prostorách Základní školy Oskara Nedbala.

„Rádi u nás uvítáme kohokoliv i neregistrované milovníky pohybu. Hlavní rozměr naší akce je, abychom se potkali, zasoutěžili si a třeba i přitáhli další generaci k atletice. Stranou ale nenecháváme ani dospělé a moc nás potěší, když si naše disciplíny rovněž vyzkoušejí,“ uvedl Pavel Váňa z pořádajícího sportovního oddílu TJ SK Čéčova České Budějovice.

Program začne v tělocvičně v sobotu v 10 hodin. Všechny kategorie budou čekat tři disciplíny, jejich složení se ale bude s věkem obměňovat. Přípravky tak absolvují sprint na 60 metrů, hod medicinbalem a v závislosti na ročníku narození běh od 100 do 300 metrů. Mladší a starší žactvo se bude muset popasovat se sprintem na 60 metrů, skokem vysokým a během na 60 metrů překážek a dorost, junioři a dospělí se mohou těšit na skok daleký, vysoký a sprint na 60 metrů.

„Coby ceny budeme rozdělovat medaile, diplomy a sladkosti. Šest nejlepších výkonů v rámci celého dne pak navíc odměníme poháry. Hlavní je ovšem stmelovací a náborový aspekt, takže každý ze závodníků si už za účast vyslouží nějakou tu dobrotu,“ prozradil Pavel Váňa.