Soutěž O Třebovskou mašinku láká mladé plavce

V sobotu 18. ledna se v bazénu v České Třebové uskuteční šestý ročník plaveckých závodů pro nejmenší děti. Zdejší Tělovýchovná jednota Lokomotiva akci pořádá nejen pro začínající, ale i aktivní plavce narozené v letech 2010 až 2013. Závody se staly součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník. 

„Rok od roku zájem mladých plavců o naši akci přibývá. V loňském roce se soutěže zúčastnilo 158 dětí ze čtrnácti plaveckých oddílů. Letos se již přihlásilo 175 plavců, což předpokládá okolo pěti set sedmdesáti startů. Časové rozmezí 9 až 14 hodin tak bude zřejmě poněkud hektické,“ uvádí Petr Hurych z pořádajícího oddílu TJ Lokomotiva Česká Třebová.

Plavecká soutěž je určena pro děti ve věku sedm až deset let. Na starší aktéry čeká padesátimetrová trať, ostatní účastníci budou zdolávat poloviční vzdálenost ve čtyřech individuálních disciplínách – prsa, znak, motýlek a volný způsob.

Kromě individuálních soutěží pořadatelé přichystali i dva štafetové závody. Účast ve smíšené štafetě 6 x 25 metrů je podmíněna tím, že součet posledních dvojčíslí z ročníků narození všech jejích členů není vyšší než 60. Druhou smíšenou štafetou je závod na 8 x 25 metrů a může v ní startovat také trenér.

Pro všechny zájemce jsou připraveny účastnické diplomy, na nichž budou uvedeny jejich dosažené výkony. „Netradičně budeme tentokrát vyhlašovat pět nejlepších závodníků v každé kategorii. První tři obdrží kovové medaile, plavci na čtvrtém a pátém místě získají medaile perníkové. Všichni oceňovaní závodníci ještě dostanou drobné ceny od partnerů. Ve štafetě 6 x 25 metrů se soutěží o pizzy a ve štafetě 8 x 25 metrů o dort. Vítězné družstvo získá mašinku v podobě dortu, druhé celky v pořadí dostanou vagónky,“ prozrazuje Petr Hurych.