Soutěž O Třebovskou mašinku očekává rekordní účast mladých plavců

V sobotu 19. ledna v plaveckém bazénu v České Třebové pořádá místní plavecká tělovýchovná jednota Lokomotiva závody pro nejmenší děti. Letošní, pátý ročník je součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník.

„Rok od roku zájem mladých plavců o naši akci přibývá. V loňském roce se soutěže zúčastnilo 139 dětí z jedenácti plaveckých oddílů. Letos máme přihlášeno rekordních 185 plavců, a to předpokládá okolo šesti set startů. Časovém rozmezí 9 až 15 hodin tak bude poněkud hektické,“ uvádí Petr Hurych z pořádajícího oddílu TJ Lokomotiva Česká Třebová.

Plavecká soutěž je určena pro děti narozené v letech 2009 až 2013. Na nejstarší aktéry čeká padesátimetrová trať, ostatní účastníci budou zdolávat poloviční vzdálenost ve čtyřech individuálních disciplínách – prsa, znak, motýlek a volný způsob.

Kromě individuálních závodů pořadatelé přichystali i dva štafetové závody. Smíšená štafeta 6 x 25 metrů má podmínku, že součet posledních dvojčíslí z ročníků narození všech jejích členů nesmí mít větší součet než 60. Druhou smíšenou štafetou je závod 8 x 25 metrů, kde v družstvu může startovat i trenér.

Pro všechny zájemce jsou připraveny účastnické diplomy, kde budou uvedeny jejich dosažené výkony. „Netradičně budeme vyhlašovat pět nejlepších závodníků v každé kategorii. První tři obdrží kovové medaile, plavci na čtvrtém a pátém místě získají medaile perníkové. Všichni oceňovaní ještě dostanou drobné ceny od partnerů. Štafeta 6 x 25 metrů soutěží o pizzy a 8 x 25 metrů o dort. Vítězné družstvo získá mašinku z dortu, druhé celky v pořadí dostanou vagónky,“ prozrazuje Petr Hurych.