SPOKE MTB maraton prověří síly milovníků horských kol

SPOKE MTB maraton

Po osmnácté budou malebné kopce v okolí Kralovic patřit bikerům, v sobotu 28. srpna totiž budou hostit SPOKE MTB maraton, který v závěru prázdnin patří mezi tradiční akce. Na závodníky čeká celá řada kategorií a zapojit se tak mohou celé rodiny.

„Momentálně máme 180 přihlášených, očekáváme ale že se tento počet ještě navýší, takže by celkem mohlo startovat na 300 cyklistů. Na své si přijdou jak dospělí, tak děti, pro něž jsou připraveny speciální soutěže odstupňované dle věkových kategorií v rámci dopoledního programu,“ říká Lubomír Roub z pořádajícícho sportovního oddílu Bike Club Kralovice.

V areálu Sportkempu Kralovice nejprve do bojů vyrazí od 10 hodin nejmenší děti na odrážedlech a postupně se zapojí jejich starší kamarádi. Bezprostředně po juniorských závodech bude následovat vyhlášení. Ve 12 hodin se pak vydají dospělí na nejdelší, sedmdesátikilometrovou trať, ve 12,30 hodin bude následovat trasa čtyřicetikilometrová a konečně ve 13 hodin dvacetikilometrová. Limit pro klasifikaci je 5 hodin, na střední trati je možné startovat i ve speciální kategorii pro elektrokola.

„Vítězové se mohou těšit na oblíbené dárkové koše a navíc na speciální pamětní plakety. Ty obdrží nejlepší muž a žena na dlouhé trati, kdyby případně žádná bikerka sedmdesát kilometrů nejela, tak ta, která se umístí nejvýš na trati střední. Chybět nebude ani tradiční tombola, v níž je tentokrát hlavní cenou zájezd do Rakouska,“ popisuje Lubomír Roub.