Stará Role o víkendu ožije Karlovarským krosem

Karlovarský kros se uskuteční už po čtyřicáté. Foto: Triatlet Karlovy Vary

Městská část Stará Role na okraji Karlových Varů přivítá v neděli 20. listopadu jubilejní, čtyřicátý ročník Karlovarského krosu. V akci budou všechny věkové kategorie – od dětí až po dospělé a seniory. Společným jmenovatelem u všech přitom bude záliba v terénním běhu.

„Odhadem by se mohlo zapojit nějakých tři sta běžců. Čekat je bude náročný terén, tratě povedou po lesních cestách a bývají hodně rozbahněné, proto se vyplatí nepodcenit obuv. Hlavní závod bude obnášet absolvování tří dvoukilometrových okruhů, které vedou zvlněnou krajinou pěkně z kopečku do kopečku,“ přiblížila Lucie Markusková z pořádajícího sportovního oddílu Triatlet Karlovy Vary.

Prolog k hlavnímu programu obstarají v prostoru startu na fotbalovém hřišti ve Staré Roli od 10 hodin dětské závody nejmladších kategorií po ročník 2015 o délce od 120 do 500 metrů. Po jejich vyhlášení se na řadu od 11 hodin přípravky, starší přípravka, mladší a starší žactvo a dorost, kteří poběží od 1400 do 2000 metrů. Konečně od 12 hodin vyběhnou dospělí v hlavním závodě dne na 6000 metrů.

„Rozhodli jsme se, že budeme odměňovat dokonce nejlepších šest v kategorii. Pro děti máme připravené medaile, diplomy, ale rovněž sladkosti jako například adventní kalendáře. Dospělé oceníme za první tři místa v celkovém pořadí prostřednictvím prize money, jinak opět nebudou chybět medaile, diplomy a věcné ceny jako sportovní vybavení, sekty či svatomartinská vína,“ uvedla Lucie Markusková.