Startuje Malevil Cup – svátek všech bikerů

Cyklomaraton na horských kolech pro širokou sportovní veřejnost, handicapované cyklisty, děti a rodiny s dětmi, ale i pro závodníky s licencí vydané národními svazy – to je mezinárodní MTB marathon Malevil Cup 2015. Jeho šestnáctý ročník se koná v sobotu 20. června nejen v resortu Malevil, ale především v malebném prostředí české i německé části Lužických a Žitavských hor či Jablonného v Podještědí.

Malevil

Centrum závodu je tradičně na Ranči Malevil u Heřmanic v Podještědí. Pro účastníky budou připraveny opět tři trasy o délkách 40, 65 a 100 kilometrů. Novinkou na „stovce“ je závod dvojic Malevil Epic. Na programu však bude také Dětský Malevil Cup pro cyklisty ve věku od dvou do čtrnácti let, soutěžit se bude znovu v areálu Malevilské ZOO. Tento závod bude navíc součástí Dětského poháru Libereckého kraje. Uskuteční se i 6. ročník Čokojízdy – vyjížďky pro děti s rodiči, vozíky a sedačky. Rovněž letos se bude bojovat o titul mistra Jablonného v Podještědí na trase 40 km.

Závodní program začíná podle jednotlivých tras a kategorií od 8:30 hodin (100 km), dále v 9:30 (40 km) a 10:30 hodin (65 km) na náměstí v Jablonném v Podještědí. Účastníci se mohou v rámci akce těšit od pátku do neděle na bohatý a volně přístupný doprovodný program. Malevil Cup totiž není jen o závodění, ale také o setkávání, poznávání i pohodě.

Loňského ročníku se zúčastnilo 1 538 bikerů a bikerek všech věkových kategorií. Do hlavního závodu na 100 km nastoupila padesátka elitních závodníků včetně dvou českých es: olympijského vítěze  Jaroslava Kulhavého a dalšího reprezentanta Jana Škarnitzla. Kulhavý zvítězil až po dramatickém finiši o 0,6 vteřiny. Kategorii žen vyhrála Irena Berková.

Online registrace na závod už byla ukončena, případní zájemci se však mohou ještě přihlásit při prezentaci 19. nebo 20. června na Ranči Malevil. První tisícovka účastníků obdrží od pořadatelů speciální balíček s ponožkami a čelenkou. Naopak – koupí tabulky přírodní čokolády Mana přispějí aktéři na chráněnou dílnu i na projekt darujzivot.cz Českého registru dárců krvetvorných buněk a boje proti leukémii.

Vyhlášení vítězů od 15:30 hodin. V hlavní kategorii čekají na nejlepší v cíli – a také na vypsané horské prémii – kromě věcných cen i finanční odměny. Ostatní bikeři budou usilovat o další atraktivní ceny včetně horského kola, zájezdu nebo volného startovného pro příští ročník. V jízdárně resortu Malevil se na závěr akce uskuteční od 20 hodin tradiční Bike party.