Šťastná třináctka – na Běh za újezdskou sovou se vydá na 500 závodníků

Že nosí číslo 13 smůlu? V případě Běhu o pohár starosty aneb Běhu za újezdskou sovou to platit nebude, už nyní je totiž jasné, že 13. ročník přitáhne v sobotu 12. května do lesů v okolí městské části Praha 21 – Újezd nad Lesy víc závodníků než ten předcházející. Akce je součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník.

„Před rokem se na závodech podepsalo opožděné aprílové počasí, které nás přepadlo v půlce května. Byla docela zima, foukalo a hlavně pršelo, takže se závodů nakonec zúčastnilo 404 běžců, přičemž 381 z nich byly statečné děti, které se rozmary přírody nenechaly odradit. Letos očekáváme, že padne účastnická kóta 500,“ vysvětluje Zuzana Olšanová z pořádajícího sportovního oddílu ŠSK Újezd nad Lesy.

Běžecký den v Újezdě nabídne rozmanité lesní trati ve variantách obtížnosti pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Dopoledne bude patřit dětem, v 9 h na 300metrovou trať vyrazí nejmladší závodníci v kategorii přípravek a následně budou v povětšinou 10minutových intervalech startovat další běžci – od nejmenších broučků a berušek do 3 let na 50 metrů až po starší žáky a žákyně, kteří se v 11,30 h vydají na svůj 1 600 metrů dlouhý závod.

Dospělí, kteří nemají závodní ambice, ale rádi rekreačně běhají, se od 11 h mohou zapojit do Běhu pro radost, který je určen úplně všem a pozve své účastníky na 800 metrů dlouhý běh lesní tratí. Ve 12 h pak vyběhnou na trať v rámci hlavních odpoledních závodů nejprve dorostenci, dorostenky a ženy všech věkových kategorií na 3 300 metrů a o půl hodinu později je na 5 a půl kilometru dlouhé trati budou následovat muži.

Stejně jako v loňských ročnících, tak i letos se každý, kdo doběhne, může těšit v cíli na odměnu. „Na startu každý dostane klíčenku s logem závodu, k tomu pak v cíli pamětní keramickou medaili se sovičkou. To je vlastně sběratelská edice – každý ročník totiž máme jinou sovičku. Na ty nejlepší pak čekají poháry, medaile, sportovní vybavení, ale také třeba kosmetika,“ popisuje Zuzana Olšanová.