Stolním tenistům nabídne zábavu mezi svátky Doberský míček

Na půl cesty mezi Vánocemi a Silvestrem se v podhůří Orlických hor, v obci Dobré v okrese Rychnov nad Kněžnou setkají ve středu 27. prosince vyznavači stolního tenisu. Stalo se totiž dobrým zvykem, že se zde koná sváteční turnaj s názvem Doberský míček. Akce je součástí projektu Tipsport Sportuj s námi.

„Počítáme s účastí od sedmdesáti do stovky hráčů, zúčastnit se mohou registrovaní i neregistrovaní. Občas míváme i mezinárodní zastoupení, to když za námi přes hranice zaskočí na návštěvu sousedé z Polska. Pro všechny je to příjemná možnost, jak se setkat při sportu, který máme rádi a aktivně se pobavit,“ řekl Jan Rozínek z pořádajícího Sportovního klubu Dobré.

Turnaj je určený rodinným dvoučlenným družstvům a podmínkou je, aby byla zastoupeny dvě různé generace. Na čtrnácti stolech v doberském Obecním domě se začne hrát v 15 hodin a organizátoři počítají, že v 19 hodin budou znát vítěze. Není přitom nutné hlásit se předem ani platit startovné, stačí dorazit a mít chuť si zahrát.

„Bývá to takový ‚sranda match‘, kdy jde hlavně o příjemný kolektiv a zábavu. Často míváme zastoupené dvojice, kdy hrají prarodiče s vnoučaty, protože ping pong je takový sport, který se dá kvalitně hrát do vysokého věku, to je pak moc pěkné. Budeme mít připravené i nějaké občerstvení, co kdo donese, stejně jako otevřený bufet. Nejlepší získají na závěr dne i nějaké to ocenění, ovšem je to především v symbolické rovině jako poháry, čokolády a podobně,“ uvedl Jan Rozínek.