Stovky malých karatistů se sejdou v Praze na Chodově

V sobotu 13. dubna se hala Jedenáctka nazvaná podle městské části Praha 11–Chodov naplní mladými sportovci, které okouzlilo japonské bojové umění karate. Uskuteční se zde čtvrtý ročník turnaje Kamiwaza Cup 2019.

„V minulém roce startovalo téměř tři sta dětí ve věkovém rozmezí od čtyř do patnácti let. A k vidění bylo přes čtyři sta vystoupení. Předpokládáme, že letošní účast bude podobná a že početné publikum, které je zde při každé akci skvělé, opět závodníkům vytvoří skvělou bojovou atmosféru,“ popisuje Filip Miler z pořádajícího oddílu Kamiwaza Karate.

Hlavním cílem akce je děti motivovat, aby se zajímaly o sport. K tomu přispívá velké množství kategorií, takže šance na některou z medailí je skutečně velká. „Pro letošní ročník máme připraveny dvě až tři kategorie pro ty úplně nejmenší začínající závodníky navíc,“ doplňuje Filip Miler. 

Nepsaným pravidlem na této akci bývá, že si každý závodník odnese účastnický dárek a nějakou sladkost. Pro nejúspěšnější karatisty v každé kategorii jsou připraveny medaile, poháry a věcné ceny. Další ceny budou na sportovce čekat ještě v tombole.

Hala Jedenáctka bude pro karatisty a jejich doprovod otevřená od 8,30 h, o půl hodiny později se naostro rozjedou první soutěže a souboje. V průběhu dne se bojovníci podle věku a úrovně postupně představí v kategoriích techniky, kata a kumite. Mladí členové pořádajícího klubu navíc předvedou souboj, jehož cílem bude chytit a odebrat protivníkovi jeho pásek.