Stovky turistů vyrazí o víkendu na pochod Za pohledy z Rybí

Obec Rybí na Novojičínsku bude v sobotu 28. dubna v obležení milovníků pěší turistiky. Po třiačtyřicáté se zde uskuteční populární pochod Za pohledy z Rybí, který provede účastníky po krásách okolního kraje.

„Očekáváme, že by se mohlo zúčastnit hodně přes tisíc turistů. Vždy jsme ovšem hodně závislí na povětrnostních podmínkách. Musím ale naše chodce pochválit, i když prší a je zima, tak jich pokaždé dorazilo alespoň osm stovek. Naopak když bude hezky, může se účast vyšvihnout ke dvěma tisícům,“ uvádí předsedkyně pořádajícího spolku TJ Rybí Pavlína Havrlantová.

Stejně jako v minulých letech si i letos přijde na své skutečně každý. Pochod je rozdělen do tří tras, z nichž nejkratší, desetikilometrovou, hravě zvládnou i maminky a tatínkové s kočárky. Kompromisem je střední trasa, která měří 13,5 km a zavede chodce na Libohošťskou hůrku, na 25kilometrů dlouhý pochod se musejí připravit ti, kteří si vyberou nejdelší, červenou trasu. Na start se vydají turisté po skončení ranní prezentace, úderem 9. hodiny z fotbalového hřiště v Rybí, kde bude i cíl.

„Trasa je lemována zastávkami s občerstvením a jako vždy máme speciální atrakci, kterou ocení všechny děti. Na trase leží totiž pohádkový les, kde se na ně budou těšit vodníci, Rumcajs s Mankou, ale také třeba Hurvínek a další oblíbené postavy z českých pohádek. Spolu s nimi si děti užijí spoustu legrace při plnění zábavných soutěžních úkolů,“ napovídá Pavlína Havrlantová. Na každého, kdo absolvuje pochod Za pohledy z Rybí, pak i letos čeká pamětní dřevěná medaile.